yandex pixel
Menu
Zamknijzamknij

Wyszukiwarka

Badania diagnostyczne w trakcie epidemii koronawirusa

#Zostanwdomu to akcja w mediach społecznościowych będąca odpowiedzią na wyjątkowe środki bezpieczeństwa wprowadzone przez polski rząd. Synevo również zachęca wszystkich, aby w miarę możliwości pozostali w domach i nie przebywali w większych skupiskach ludzkich. Co jednak zrobić, gdy rzeczywiście musimy wykonać badania laboratoryjne, a lokalna przychodnia jest zamknięta? Telemedycyna oferuje wiele możliwości konsultacji z lekarzem, ale nie jest możliwe zdalne wykonania np. badań krwi.

Gdzie mogę wykonać badania bez skierowania?

W sytuacji, w której mamy możliwość zdalnej konsultacji z lekarzem, ale przychodnia nie może pobrać od nas krwi do badania warto skorzystać z zewnętrznych placówek, takich jak punkty pobrań Synevo. Pomimo pandemii koronawirusa, zdecydowana większość z nich pozostaje otwarta i można wykonać w nich badania bez skierowania od lekarza.

Wyniki badań dostępne są online nawet tego samego dnia, można je też przesłać lekarzowi na e-wizytę. Dzięki temu nie musimy odkładać ważnych dla naszego zdrowia badań.

Kto potrzebuje badań w trakcie pandemii ?

Wiele osób cierpiących na schorzenia inne niż COVID-19 potrzebuje co jakiś czas wykonywać badania monitorujące stan ich zdrowia. W sytuacji, w której bardzo duża ilość przychodni jest zamknięta, a wizyta w nich stanowić może znaczne zagrożenie z punktu widzenia epidemiologicznego, warto jest rozważyć wykonanie takich badań w laboratoriach medycznych Synevo.

W podobnej sytuacji znajdują się kobiety w ciąży. Mimo szalejącej pandemii i znacznie utrudnionego dostępu do opieki lekarskiej (zwłaszcza tej prywatnej, w mniejszych przychodniach) zdecydowanie zaleca się im wykonywanie rutynowych badań. W tej sytuacji również punkty pobrań Synevo oferują rozwiązanie – można w nich pobrać krew oraz szybko otrzymać wyniki przez Internet. W samych punktach wprowadzono również dodatkowe procedury bezpieczeństwa – wszystko to w trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów.

Jak najbezpieczniej wykonywać badania podczas pandemii?

W obliczu wzrastającej liczby stwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem należy minimalizować kontakt z innymi osobami. Dlatego tak ważne jest, aby spędzić jak najmniej czasu w punkcie pobrań. Z rozwiązaniem przychodzą nam platformy eCommerce, takie jak www.store.synevo.pl, gdzie można wygodnie i szybko zamówić badania laboratoryjne, opłacić je, a także wstępnie zarejestrować się na badanie. Przy wizycie w punkcie pobrań wystarczy tylko okazać numer wygenerowanego zamówienia (otrzymany na e-maila) oraz dowód osobisty. Dzięki temu pobyt w punkcie pobrań może skrócić się z kilkunastu do kilku minut.

Personel laboratoriów i punktów pobrań Synevo jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, które zapewniają bezpieczeństwo naszym pacjentom.

Bezpieczeństwo w punktach pobrań Synevo
w trakcie pandemii koronawirusa

Co robimy dla waszego bezpieczeństwa?

 • Nasi pracownicy oprócz standardowych środków ochrony indywidualnej wyposażeni są w przyłbice, maski jednorazowe i jednorazowe fartuchy.
 • W punkcie pobrań przebywać mogą jednocześnie maksymalnie 2 osoby (nie licząc personelu).
 • Kobiety w ciąży obsługujemy poza kolejnością.
 • Częściej niż zwykkle dezynfekujemy klamki/gałki, blaty biurek, rejestracji fotele do pobierania i kozetki
 • Kilkukrotnie w ciągu dnia wietrzymy pomieszczenia punktów pobrań.
 • Zlikwidowaliśmy tzw. kąciki zabaw dla dzieci, gadżety dla dzieci oraz inne zbędne przedmioty z poczekalni.

O co prosimy Was - naszych pacjentów ?

 • Stosuj się do zaleceń pracowników punktu pobrań.
 • Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem po wejściu do punktu pobrań.
 • Dbaj o higienę podczas kaszlu i kichania.
 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust oraz powierzchni, których mogły dotykać inne osoby.
 • Zachowaj odstęp 1,5 -2 metrów od pracownika w rejestracji i od drugiego pacjenta w poczekalni.
 • Podczas pobrania materiału skieruj twarz w kierunku przeciwnym do osoby pobierającej.
 • Jeśli to możliwe użyj do płatności karty.
 • O ile Twój stan zdrowia na to pozwala, nie przychodź z osobami towarzyszącymi do punktu.

Zastanawiasz się, czy twoja wizyta w punkcie pobrań stwarza zagrożenie dla innych ?

Koronawirus - diagnostyka

Przypominamy, że testy na obecność koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 wykonywane są praktycznie wyłącznie na zlecenie podmiotów publicznych, według procedur określanych przez rząd. Nie ma obecnie możliwości realizowania testów na SARS-CoV-2 w punktach pobrań Synevo. Osobom, które podejrzewają u siebie zakażenie wirusem grypy, oferujemy możliwość wykonania szybkich testów na grypę

Koronawirus - objawy

Osoby zakażone koronawirusem mają:

 • wysoką gorączkę,
 • kaszel,
 • duszności,
 • kłopoty z oddychaniem.

Jeśli zaobserwowałeś u siebie wymienione objawy:

 • Bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub
 • zgłoś się własnym transportem bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
 • Nie korzystaj z komunikacji publicznej, żeby nie zakażać innych.

Więcej informacji znajdziesz tu: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zobacz video FAQ