Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Na bieżąco odbywa się znoszenie restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Klientów galerii handlowych oraz pracowników obowiązują specjalne wytyczne, których celem jest ograniczenie ryzyka roznoszenia się koronawirusa. Jak wykonać bezpieczne zakupy w czasie pandemii?

Bezpieczne zakupy – zachowaj minimum dwa metry odstępu

Jednym z wielu ograniczeń związanych z COVID-19 jest nakaz zachowania minimum 2 metrów odstępu od innych osób. Z tego powodu warto ograniczyć pobyt w galerii handlowej do minimum, zdecydowanie lepiej będzie zaplanować jednorazowy wyjście, aby następne wizyty nie były zbyt szybko potrzebne. Ponadto w galeriach obowiązuje limit osób na określonej powierzchni, co przy dużym natężeniu ruchu może spowodować konieczność czekania w kolejce w celu wejścia do środka.

Zasłoń usta i nos a następnie załóż rękawiczki

W czasie wizyty obowiązkiem jest stosowanie maseczek bądź innych dozwolonych materiałów. Z uwagi na ryzyko przenoszenia się wirusa na powierzchni sklepu tj. produktach bądź klamkach etc. należy stosować rękawiczki jednorazowe bądź foliowe. Sklepy mają obowiązek dostarczenia przed wejściem bezpłatnych rękawiczek foliowych oraz ogólnie dostępnego płynu antybakteryjnego.

Higiena rąk kluczowa w czasie wizyty w galerii handlowej

Jedną z najważniejszych czynności, na które należy zwrócić uwagę w czasie pobytu jest regularne mycie rąk niezależnie czy byliśmy w supermarkecie, sklepie o małej powierzchni bądź na targowisku. Po dotknięciu jakiejkolwiek ogólnie dostępnej powierzchni oraz po zdjęciu rękawiczek należy myć ręce mydłem, bądź zdezynfekować je preparatami na bazie alkoholu. Warto dodać że poza stosowaniem się do regularnej higieny rąk to powinno to dotyczyć także smartfona, który jest świetnym środowiskiem dla rozwoju drobnoustrojów. Do higieny ekranu warto skorzystać z jednorazowych nasączonych chusteczek specjalnie do tego przeznaczonych bądź tego samego płynu antybakteryjnego, po którym ekran przetrzemy zwykłą chusteczką.