W tym dziale znajdziesz artykuły i opracowania naukowe będące skarbnicą wiedzy o Twoim zdrowiu i organizmie.
W początkowym okresie występuje uczucie ogólnego osłabienia, łatwe męczenie się, bóle głowy, senność.
Dowiedz się więcejUrlopy sprzyjają rozluźnieniu naszych obyczajów, a także błędom dietetycznym. Dlatego wszelkie niedobory w organizmie mogą ujawnić się właśnie wtedy.
Dowiedz się więcejPoprawa stanu klinicznego w przypadku boreliozy następuje najczęściej powoli. Przy podejrzeniu braku skuteczności terapii lub przy wystąpieniu reinfekcji zaleca się wykonanie testu LTT Borelioza.
Dowiedz się więcejBadanie może być wysoce przydatne w sytuacjach gdy chcemy wykazać, że jedynie zdarzyło nam się przekroczyć granice spożycia alkoholu i nie jest to stan długotrwały.
Dowiedz się więcejZdrowe jelita to podstawa optymalnego i prawidłowego trawienia, a od tego w dużej mierze zależy nasze samopoczucie.
Dowiedz się więcejSzacuje się, że ryzyko wystąpienia boreliozy w przypadku natychmiastowego usunięcia kleszcza wynosi zaledwie około 5%. Z czasem to ryzyko znacząco wzrasta.
Dowiedz się więcejW codziennych rozmowach można usłyszeć „dobry choleterol” - LDL czy „zły cholesterol” – HDL. Ale czy tak jest? Który jest zły?
Dowiedz się więcejCharakteryzuje się zwiększoną produkcją przeciwciał klasy IgG skierowanych przeciwko „pokarmom”, które są przyczyną nietolerancji.
Dowiedz się więcejW około 1/3 przypadków o wczesnym wystąpieniu, zapalenie trzustki ma podłoże dziedziczne. Sprawdź objawy choroby.
Dowiedz się więcejOcena częstości występowania wybranych zjawisk zdrowotnych w badanych populacjach – epidemiologia opisowa.
Dowiedz się więcejNadmiar zelaza w organizmie może powodowąć gólne osłabienie, znużenie, czy bóle stawów. Dodatkowymi dolegliwościami mogą być bóle brzucha i osłabienie libido.
Dowiedz się więcejZakażenie HIV nie jest wyrokiem śmierci. Dzięki stosowanym kombinacjom leków antyretrowirusowych możliwe jest zdecydowane opóźnienie wystąpienia AIDS.
Dowiedz się więcejOpis popularnych markerów nowotworowych takich jak: CA15.3, CA125 oraz CEA.
Dowiedz się więcejOpis popularnych markerów nowotworowych takich jak: PSA, wolne PSA oraz SCC.
Dowiedz się więcejOpis popularnych markerów nowotworowych takich jak: CA19.9, hCG, CYFRA21.1 oraz CA72.4.
Dowiedz się więcejProducenci często sięgają po składniki chemiczne określane symbolem „E” w celu poprawy smaku i wyglądu produktu oraz wydłużenia terminu ważności.
Dowiedz się więcejCukrzyca stanowi grupę zaburzeń metabolicznych charakteryzujących się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi.
Dowiedz się więcejHistamina to amina biogenna, która zawarta jest w komórkach tucznych i uwalniana w wyniku aktywacji tych komórek.
Dowiedz się więcejPodstawowym celem wykonania badania jest stwierdzenie uwarunkowanego genetycznie niedoboru enzymu laktazy.
Dowiedz się więcejWartość odżywcza tłuszczów roślinnych, a także ich wpływ na organizm człowieka są czynnikami określającymi poziom ich spożycia.
Dowiedz się więcejOgólnoustrojowa reakcja organizmu na zakażenie mogąca prowadzić do postępującej niewydolności wielu narządów, wstrząsu i śmierci.
Dowiedz się więcejNadkrzepliwością lub zakrzepica to wrodzona (czyli genetycznie uwarunkowana) lub nabyta skłonność do choroby zakrzepowej żył, rzadziej tętnic.
Dowiedz się więcejOznaczenie stężenia fibrynogenu odgrywa rolę w ocenie zdolności organizmu do formowania, a następnie rozpuszczania skrzepu krwi.
Dowiedz się więcejTesty UroGin przeznaczone są do diagnostyki najczęstszych zakażeń układu moczowo-płciowego. Sprawdź jakie wykrywają infekcje.
Dowiedz się więcejGrypa to choroba zakaźna wywołana wirusem, którego typy AH1N1 i AH3N2 wzbudzają największy niepokój.
Dowiedz się więcejHPV to ludzki wirus brodawczaka odgrywający kluczową rolę w powstawaniu stanów przedrakowych i raka szyjki macicy.
Dowiedz się więcejWiele dolegliwości, które obniżają nasz nastrój nie wywołuje objawów albo trudno je opisać. Sprawdź jakie choroby mogą mieć związek z chorobami przyzębia.
Czytaj więcejUzyskując wyniki badań laboratoryjnych często obserwujemy niezrozumiałe skróty. Jak je rozszyfrować? Sprawdź o czym mówią wartości referencyjne.
Czytaj więcej