Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Kleszcz – badanie PCR w kierunku boreliozy

Dowiedz się więcej

Badanie PCR wykryje, czy grozi Ci borelioza od ugryzienia kleszcza

Podobno, nawet co trzeci kleszcz jest nosicielem groźnych chorób. W Polsce w ostatnich latach odnotowano rocznie ponad 20 tys. przypadków zachorowań na >boreliozę. Szybkie rozpoczęcie leczenia pozwoli na uniknięcie uciążliwych powikłań.

Istotne jest jak najszybsze rozpoznanie nie tylko ze względu na powikłania, ale też na czas i koszty leczenia tego schorzenia. W pierwszej fazie zaraz po tym jak na ciele pojawi się rumień choroba jest łatwa do wyleczenia, jeśli jednak dojdzie do powikłań, leczenie staje się utrudnione, długotrwałe i kosztowne.

badanie kleszcza

Jednym z pierwszych badań diagnostycznych boreliozy może być badanie kleszcza.

Zdarza się jednak, że u niektórych pacjentów pierwsze stadium boreliozy przebiega bezobjawowo. Rozwiązaniem ułatwiającym podjęcie decyzji o zastosowaniu leczenia jest zbadanie samego kleszcza, czy był nosicielem boreliozy oraz innych chorób.

W Synevo wykonujemy badanie genetyczne kleszcza metodą PCR z sekwencjonowaniem. Badanie PCR polega na wyizolowaniu i wyczyszczeniu DNA przed jego badaniem. Zapewnia to najwyższą czułość i szybkość wykonania badania.

Diagnostyka i leczenie boreliozy może być długotrwałym i męczącym procesem, dlatego ważne jest, aby wybierać badania o najwyższej czułości i udowodnionej skuteczności.

Kleszcz – badanie PCR w kierunku boreliozy – Kup online po niskiej cenie

Jak przygotować się na badanie kleszcza?

  • Kleszcza należy usunąć mechanicznie. Nie wolno stosować żadnych substancji np. maści, kremów, oleju do wyjęcia kleszcza ze skóry, ponieważ uniemożliwi do wykonanie badań molekularnych.
  • Dopuszczalne jest przechowywanie kleszcza “na sucho” w temperaturze +4C przez jedną lub dwie doby po jego usunięciu ze skóry. Dla bezpieczeństwa należy zamknąć go w zamkniętym pudełku.
  • Znajdź punkt Synevo i zanieś tam kleszcza do badania.

Badanie kleszcza – jak wykonać badanie?

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z opcji czatu lub zadzwoń do nas na +22 120 24 00.

Jeśli nie masz już kleszcza, który Cię ugryzł, rozważ dalszą diagnostykę. Zapoznaj się z badaniem LTT borelioza.

 

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.


Znajdź placówki Synevo w całej Polsce


Laboratorium
Warszawa

Laboratorium
Wrocław

Laboratorium
Łódź

Laboratorium
Gdańsk

Laboratorium
Poznań

Laboratorium
Bydgoszcz

Laboratorium
Kraków

Laboratorium
Katowice