Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil diagnostyka chorób tarczycy

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil diagnostyka chorób tarczycy


Profil tarczycowy ogólne to pakiet badań laboratoryjnych, które umożliwiają wstępną ocenę zaburzeń poziomów hormonów tarczycy oraz niektórych parametrów krwi, na które te hormony mają największy wpływ.

Hormony tarczycy odpowiadają za intensywność zachodzenia procesów energetycznych organizmu – czyli procesów metabolicznych. Ich zaburzenia mogą prowadzić do wystąpienia wielu różnych objawów, które często są niespecyficzne, a dojście do źródła ich przyczyny może zająć sporo czasu. Dlatego ważna jest ogólna wiedza na temat funkcjonowania tarczycy, oraz symptomów jej zaburzeń, co pozawala na wczesne wykonanie badań i wykrycie nieprawidłowości na tyle szybko, że wdrożone leczenie będzie bardziej skuteczne.

Hormony tarczycy zwiększają tempo zachodzenia procesów rozkładu związków energetycznych, które spożywane są wraz z pokarmem. Jeśli nie są one dostarczane w wystarczającej ilości, to zużywane są wtedy rezerwy energetyczne organizmu- najpierw odłożone w tkance tłuszczowej, później rozkładane są także mięśnie. Dlatego zarówno niedoczynność jak i nadczynność tarczycy jest niepożądanym stanem chorobowym, gdyż oba te zaburzenia mogą prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Dwoma głównymi grupami chorób tarczycy jest jej nadczynność i niedoczynność. Schorzenia z obu tych grup mogą być wywoływane przez różne czynniki, zarówno środowiskowe, jak i genetyczne.

profil tarczycowy ogólny

 

Kiedy należy wykonać Profil diagnostyka chorób tarczycy?


Badania zawarte w profilu tarczycowym ogólnym pozwalają na wstępną diagnostykę zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy. Czasem w celu wyjaśnienia dokładniejszych przyczyn tego stanu należy wykonać dodatkowe badania, jak na przykład badania obrazowe.

 

Profil diagnostyka chorób tarczycy ogólny cena


 

Badanie to można wykonywać w celach profilaktyczno-kontrolnych, aby upewnić się czy na pewno tarczyca funkcjonuje w sposób prawidłowy. Wcześnie wykryte zaburzenia są o wiele łatwiejsze w leczeniu niż choroba, która zdążyła już zamanifestować pełne objawy.

Pomimo, że choroby tarczycy mogą mieć różne źródło i podłoże, to objawy niewłaściwych poziomów jej hormonów zazwyczaj są takie same. W przypadku ich wystąpienia należy udać się na konsultację lekarską oraz wykonać badania krwi.

Profil diagnostyka chorób tarczycy ogólny zawiera badania


Badanie TSH


TT3


FT3


TT4


FT4


ATPO


ATG