Profil FIT2

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil FIT2


Są to badania laboratoryjne, które zostały specjalnie dobrane, aby pomóc w uprawianiu sportu- zarówno amatorsko jak i na poziomie zawodowym.

Wszyscy wiemy, że sport to zdrowie, ale tylko, jeżeli uprawia się go w sposób odpowiedzialny. Aktywność fizyczna ma bardzo korzystny wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia. Przede wszystkim pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, zmniejsza ryzyko wstępowania chorób sercowo-naczyniowych, zarówno tych poważnych (jak miażdżyca i zawał serca) jak i tych uciążliwych, lecz zazwyczaj nie tak ciężkich- jak np. żylaki kończyn dolnych.

Regularne uprawianie sportu wytrzymałościowego, jak np. bieganie czy jazda na rowerze ma także bardzo dobry wpływ na pracę naszego serca, ogólną wytrzymałość organizmu, tolerancje zmęczenia oraz wydolność oddechową. Siłowe ćwiczenia fizyczne, poza poprawą wyglądu i sylwetki często także skutkują ulgą w wielu dolegliwościach bólowych związanych z osłabieniem niektórych partii mięśni.

 

profil fit 2

Kiedy należy wykonać badania?


Badania zawarte w tym profilu są kierowane do osób, które już ćwiczą lub dopiero planują przygodę ze sportem. Zastosowanie tego pakietu jest bardzo szerokie, gdyż zawiera on wiele różnych badań skupiających się na ocenie funkcjonowania kilku układów i narządów. Wykonanie tego panelu badań przed początkiem ćwiczeń, a następnie powtarzanie go w określonych odstępach czasowych jest idealnym narzędziem, które umożliwia śledzenie swoich postępów i korzystnego wpływu sportu na nasz stan zdrowia.

Jednak może on także służyć w celach diagnostycznych, gdy w wyniku zbytniego zaangażowania w aktywność fizyczną zaczną pojawiać się niekorzystne objawy, które mogą świadczyć o pewnego rodzaju „przeforsowaniu” organizmu. Niezwykle ważne jest także przestrzeganie i pilnowanie odpowiedniej diety, która zaspokaja zwiększone potrzeby energetyczne ćwiczącego organizmu. Dlatego też badania, które umożliwiają sprawdzenie, czy na pewno wszystkich elementów potrzebnych do odbudowy tkanek po wysiłku jest wystarczająca ilość.

 

Kto powinien wykonać badania?


Poza opisywanym wcześniej wykonywaniem badań tego pakietu w celu monitorowania swoich postępów w ćwiczeniach, zaleca się także wykonywanie ich wszystkim osobom, które już od dłuższego czasu podejmują się regularnej aktywności fizycznej, w celu sprawdzenia, czy ich organizm toleruje to zachowanie w sposób prawidłowy.

Badania te także mogą być przydatne podczas wyjaśniania problemów z ćwiczeniami, na przykład braku przyrostów masy mięśniowej, gorszego samopoczucia, przewlekłego zmęczenia, nadmiernej utraty wagi lub też wręcz przeciwnie- problemów z utratą masy ciała pomimo stosowania intensywnego wysiłku fizycznego.

Wykonywanie tych badań także służy profilaktyce i wczesnemu wykrywaniu wielu chorób, które niekoniecznie związane są z ćwiczeniami.

 

Profil FIT2 zawiera badania


 

Morfologia


Badanie moczu


Lipidogram


Żelazo


Magnez


Wapń


Sód


Potas


CRP


TSH


Kreatynina


Białko całkowite


Glukoza


Testosteron


Prealbuminy


Kinaza kreatynowa


Witamina D


Albumina wydalanie