Zdrowe serce old

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil Zdrowe serce


Serce potrzebuje odpowiednich poziomów substancji (na przykład wapnia, potasu i sodu do generowania impulsów elektrycznych, tłuszczów do utrzymania zdrowych nerwów), by móc w sposób niezakłócony pełnić swoje funkcje.

Od pracy serca zależy stan dobrobytu całego naszego ciała. Dostarczenie odpowiedniej ilości aktywności fizycznej oraz wartościowych składników odżywczych, makro- i mikroelementów w odpowiednich proporcjach jest niezbędne, by dobrze o nie zadbać.

Jeśli żyjesz w typowym dla obecnych czasów stresie i tempie, jeśli chcesz chronić swoje serce, jeśli w Twojej rodzinie występowały problemy związane z miażdżycą i chorobą niedokrwienną serca, to poniższy pakiet adresowany jest właśnie do Ciebie.

zdrowe_serce1

Kiedy należy wykonać profil Zdrowe serce?


Badania zawarte w ramach profilu zostały dobrane w celu oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i funkcjonowania serca.

 

Kto powinien wykonać profil zdrowe serce?


Wszystkie osoby, które chcą dokonać profilaktycznej kontroli stanu gospodarki lipidowej, a co za tym idzie serca oraz naczyń krwionośnych.

W szczególności osoby mające:

  • czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych (otyłość, nieprawidłowa dieta, mało ruchu, snu, nikotynizm, stres, siedzący tryb życia)
  • przypadek członka rodziny z zaburzeniami metabolizmu lipidów, przypadki zawału mięśnia sercowego w rodzinie, szczególnie w młodym wieku,
  • objawy miażdżycy i choroby niedokrwiennej serca (bóle w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy, niska tolerancja wysiłku, bóle brzucha, skurcze mięśni łydek, problemy z chodzeniem)
  • zdiagnozowane zaburzenia gospodarki lipidowej (hipercholesterolemię), miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca, choroby metaboliczne (nadciśnienie, cukrzycę)
  • zdiagnozowaną chorobę serca (arytmie, wady serca czy jego niewydolność)
  • przebyty epizod sercowo-naczyniowy (zawał serca, udar niedokrwienny mózgu) lub zakrzepowo-zatorowy (zakrzepicę żył kończyn- ich bóle i obrzęki, zatorowość płucną – powodującą problemy z oddychaniem).

Profil Zdrowe serce – Kup online


 

Profil Zdrowe serce zawiera badania


Homocysteina


CRP


Apo-AI


Apo B


Trójglicerydy


Cholesterol


Cholesterol LDL


Cholesterol HDL


Kwas Moczowy


Mg


Nt pro-BNP


Lipoproteina a