Zdrowe włosy i paznokcie

Pakiety badań dopasowane do Twoich potrzeb

Profil Zdrowe włosy i paznokcie


Jest to pakiet badań laboratoryjnych, których wykonanie umożliwia ocenę przyczyn zaburzeń wyglądu włosów i paznokci, czyli np. wypadania włosów, ich łamliwości czy też innych problemów.

Wpływ na ich stan ma nie tylko zewnętrzna pielęgnacja, ale także poziomy odpowiednich hormonów i związków regulujących odtwarzanie i budowę zarówno włosów jak i paznokci. Nie bez znaczenia są także składniki dostarczane wraz z dietą, które odgrywają kluczową rolę w produkcji materiału do ich budowy.

Kiedy należy wykonać badania?


Jeżeli występują problemy z włosami, takie jak ich przetłuszczanie się, nadmierne wypadanie, kruchość, łamliwość, które mogły ulec pogorszeniu w ostatnim czasie jest to sygnał, że być może warto wykonać pogłębioną diagnostykę w kierunku schorzeń, które mogłyby wywoływać takie zburzenia.

To samo dotyczy paznokci – jeśli zaczęły się na nich pojawiać białe plamki, pojawiła się nadmierna ich łamliwość i zaburzenia wyglądu płytki paznokciowej, to także może być objawem występowania niewyrównanych poziomów określonych substancji we krwi. Badania pakietu Zdrowe włosy i paznokcie oferują dogłębny przegląd stężeń substancji we krwi, które mogą mieć wpływ na taki stan rzeczy.

Kto powinien wykonać badania?


Ten pakiet badań kierowany jest przede wszystkim do kobiet, które zaniepokojone są stanem swoich paznokci i włosów, który nie ulega poprawie pomimo stosowania odpowiednich środków zewnętrznych, czyli lakierów, odżywek, szamponów itp. Wiele z tych problemów może wynikać z niedoborów dietetycznych, które po zdiagnozowaniu za pomocą badań zawartych w tym pakiecie są dość łatwe do wyrównania, a jakość zarówno włosów, jak i paznokci ulega wtedy szybkiej poprawie.

 

Profil Zdrowe włosy i paznokcie zawiera badania


 

TSH


Ferrytyna


Estradiol


FSH


Testosteron


Biotyna


Selen


Cynk