Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Program Profilaktyka 40 plus wyniki w normie

Nawet jeżeli wyniki badań diagnostycznych przeprowadzonych w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS są w zakresie wartości referencyjnych tzn. w normie, należy je także skonsultować z lekarzem. Dzięki temu, będą mogły posłużyć w przyszłości jako punkt odniesienia do oceny zmian w otrzymanych wartościach. Ponadto otrzymanie prawidłowych wyników nie wyklucza ryzyka rozwoju różnych chorób, a lekarz mając pełną wiedzę o pacjencie może zadecydować o konieczności przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki.

Niezależnie od wyników badań należy pamiętać o dbaniu o własne zdrowie, chociażby w zakresie właściwej, zbilansowanej diety. Zminimalizuje to ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, w tym otyłości i związanych z nią chorób.

Nie należy także zapominać o wdrożeniu na stałe do trybu życia aktywności fizycznej. Tzw. siedzący tryb życia, związany chociażby z pracą biurową, znacząco zwiększa ryzyko pojawienia się różnych chorób.

Zapobieganie tym chorobom to szeroko pojęty zdrowy styl życia.

Program Profilaktyka 40 plus wyniki w normie – badania

Badania zawarte w programie Profilaktyka 40 PLUS powinny być wykonywane przez każdą osobę dorosłą regularnie – optymalnie przynajmniej raz do roku, aby okresowo ocenić stan organizmu.

Częściej badania profilaktyczne powinny wykonywać osoby, które znajdują się w grupach zwiększonego ryzyka wystąpienia określonych chorób. Mogą być one związane m.in.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, które mogą wskazywać na toczący się proces chorobowy, należy zgłosić się do lekarza w celu wykonania badań, które umożliwią postawienie rozpoznania oraz wdrożenie właściwego leczenia.

Profilaktyka 40 PLUSDowiedz się więcej:

Program Profilaktyka 40 PLUS – jakie badania, jak się zapisać

Profilaktyka 40 PLUS skierowanie – jak je uzyskać?

Profilaktyka 40 PLUS badania – jakie można wykonać?

Źródła: