Webinar – „Czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych”

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

23 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 zapraszamy lekarzy i diagnostów do uczestnictwa w szkoleniu online (tzw. webinarze), na temat:

„Czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych”

Szkolenie przeprowadzi:
Prof. dr hab. Dariusz Sitkiewicz

Program szkolenia:
1. Jaka jest różnica pomiędzy markerem a czynnikiem ryzyka?
2. Czy cholesterol jest czynnikiem czy markerem ryzyka?
3. Czy stężenie cholesterolu we frakcjach lipoproteinowych odzwierciedla ryzyko sercowo-naczyniowego?

Czas trwania szkolenia:
90 minut

Notka biograficzna prelegenta

dariusz_sitkiewiczProf. dr hab. Dariusz Sitkiewicz zajmuje się od wielu lat problematyką chorób układu krążenia. Przez blisko 30 lat kierował Zakładem Biochemii Klinicznej Instytutu Kardiologii w Aninie, gdzie prowadził badania dotyczące diagnostyki biochemicznej chorób sercowo-naczyniowych oraz patomechanizmów nadciśnienia tętniczego w aspekcie funkcji śródbłonka naczyniowego.

Ostatnie lata swojej aktywności naukowej poświęcił pracy dydaktycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wykorzystując swoje bogate doświadczenie i wiedzę w pracy ze studentami Oddziału Medycyny Laboratoryjnej. W latach 2010 – 2014 kierował Katedrą Biochemii i Chemii Klinicznej. Wraz ze swoim Zespołem prowadzi nadal badania skupiające się na roli cząsteczek mikroRNA w patogenezie zawału serca i niewydolności mięśnia sercowego oraz na mechanizmach plejotropowego działania statyn.

Dorobek naukowy profesora stanowi ponad 150 publikacji. Otrzymał również tytuł Członka Honoris Causa Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.

Serdecznie zapraszamy
Zespół Synevo

Scroll Up