Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Webinar – „Czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych”

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

23 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 zapraszamy lekarzy i diagnostów do uczestnictwa w szkoleniu online (tzw. webinarze), na temat:

„Czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych”

Szkolenie przeprowadzi:
Prof. dr hab. Dariusz Sitkiewicz

Program szkolenia:
1. Jaka jest różnica pomiędzy markerem a czynnikiem ryzyka?
2. Czy cholesterol jest czynnikiem czy markerem ryzyka?
3. Czy stężenie cholesterolu we frakcjach lipoproteinowych odzwierciedla ryzyko sercowo-naczyniowego?

Czas trwania szkolenia:
90 minut

Notka biograficzna prelegenta

dariusz_sitkiewiczProf. dr hab. Dariusz Sitkiewicz zajmuje się od wielu lat problematyką chorób układu krążenia. Przez blisko 30 lat kierował Zakładem Biochemii Klinicznej Instytutu Kardiologii w Aninie, gdzie prowadził badania dotyczące diagnostyki biochemicznej chorób sercowo-naczyniowych oraz patomechanizmów nadciśnienia tętniczego w aspekcie funkcji śródbłonka naczyniowego.

Ostatnie lata swojej aktywności naukowej poświęcił pracy dydaktycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wykorzystując swoje bogate doświadczenie i wiedzę w pracy ze studentami Oddziału Medycyny Laboratoryjnej. W latach 2010 – 2014 kierował Katedrą Biochemii i Chemii Klinicznej. Wraz ze swoim Zespołem prowadzi nadal badania skupiające się na roli cząsteczek mikroRNA w patogenezie zawału serca i niewydolności mięśnia sercowego oraz na mechanizmach plejotropowego działania statyn.

Dorobek naukowy profesora stanowi ponad 150 publikacji. Otrzymał również tytuł Członka Honoris Causa Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.

Serdecznie zapraszamy
Zespół Synevo