Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Webinar! „Lipoproteiny HDL i LDL – pomiary stężeń cholesterolu”

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

diagnostyka_miazdzycy_nadcisnienia2 października o godzinie 18.00 zapraszamy na jednogodzinny webinar – szkolenie na żywo przez internet – na temat:

“Czy pomiary stężeń cholesterolu lipoprotein HDL i LDL precyzyjnie obrazują ryzyko sercowo-naczyniowe?”

Program szkolenia: metabolizm, struktury i funkcje lipoprotein HDL i LDL.

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez:

Prof. dr hab. Dariusza Sitkiewicza

Szukając odpowiedzi na postawione w tytule pytanie, omówione zostaną problemy diagnostyczne i kliniczne konsekwencje heterogenności obu frakcji lipoprotein.

Zaproponowane zostaną zestawy badań lipidowych nie tylko w aspekcie diagnostycznym, ale także w ocenie ryzyka miażdżycy i jej klinicznych powikłań oraz kontroli postępowania terapeutycznego.

Zapisz się na webinar i poznaj opinię specjalisty!
[zapis nie jest możliwy, gdyż webinar już się rozpoczął]

Notka biograficzna prelegenta

dariusz_sitkiewiczProf. dr hab. Dariusz Sitkiewicz zajmuje się od wielu lat problematyką chorób układu krążenia. Przez blisko 30 lat kierował Zakładem Biochemii Klinicznej Instytutu Kardiologii w Aninie, gdzie prowadził badania dotyczące diagnostyki biochemicznej chorób sercowo-naczyniowych oraz patomechanizmów nadciśnienia tętniczego w aspekcie funkcji śródbłonka naczyniowego.

Ostatnie lata swojej aktywności naukowej poświęcił pracy dydaktycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym wykorzystując swoje bogate doświadczenie i wiedzę w pracy ze studentami Oddziału Medycyny Laboratoryjnej. W latach 2010 – 2014 kierował Katedrą Biochemii i Chemii Klinicznej. Wraz ze swoim Zespołem prowadzi nadal badania skupiające się na roli cząsteczek mikroRNA w patogenezie zawału serca i niewydolności mięśnia sercowego oraz na mechanizmach plejotropowego działania statyn.

Jego dorobek naukowy stanowi ponad 150 publikacji. W ubiegłym roku profesor otrzymał tytuł Członka Honoris Causa Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.