Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine
Profil badań Bezpieczny Sex

Profil Bezpieczny Sex

Profil Bezpieczny Sex

Profil Bezpieczny Sex – co to jest?

Choroby przenoszone drogą płciową to grupa chorób zakaźnych przenoszonych podczas aktywności seksualnych. Mogą one mieć wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych, czasem wiążą się z niepłodnością czy wystąpieniem powikłań u noworodków. Rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia jest tym trudniejsze, że choroby te w początkowym okresie często nie dają żadnych objawów, co zwiększa ryzyko przeniesienia zakażenia na inne osoby.

Objawy chorób przenoszonych drogą płciową

Objawy mogą obejmować wydzielinę z pochwy, wydzielinę z prącia, owrzodzenia na lub wokół narządów płciowych oraz ból miednicy.

Dlaczego warto

Pakiet Bezpieczny Sex podczas jednego badania umożliwia diagnostykę w kierunku najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową:

 • opryszczka
 • kiła
 • HIV
 • chlamydioza
 • wirusowe zapalenia wątroby B i C.

Jest to proste i skuteczne narzędzie profilaktyczne, które powinny regularnie stosować osoby aktywne seksualnie. Ryzyko zakażenia jest szczególnie wysokie u osób w grupie wiekowej poniżej 25 roku życia, lub tych, które nie wystrzegają się ryzykownych zachowań seksualnych.

Co wchodzi w skład profilu Bezpieczny Sex

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

 • P-ciała p/HCV
 • P-ciała p/Chlamydia trachomatis IgG
 • P-ciała p/Chlamydia trachomatis IgM
 • Antygen HBs
 • HIV – antygen/przeciwciała
 • P-ciała /wirusowi opryszczki HSV IgG
 • P-ciała p/wirusowi opryszczki HSV IgM
 • P-ciała p/Treponema pallidum (krętek blady)

Na czym polega badanie

Badanie jest wykonywane z krwi żylnej i nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent nie musi być na czczo. Czas oczekiwania na wynik to ok. 10 dni roboczych.

Facebook
LinkedIn
Twitter

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.

WAŻNE Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie aktualny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport) lub aplikację mObywatel na swoim smartfonie. Dokument ten będzie niezbędny do weryfikacji Twojej tożsamości w trakcie wizyty.

Znajdź placówki Synevo w całej Polsce


Laboratorium
Warszawa

Laboratorium
Wrocław

Laboratorium
Łódź

Laboratorium
Gdańsk

Laboratorium
Poznań

Laboratorium
Bydgoszcz

Laboratorium
Kraków

Laboratorium
Katowice