Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

LTT Borelioza Badanie

Dowiedz się więcej

Mając na uwadze komfort pacjentów Laboratoria Synevo prowadzą całościową diagnostykę boreliozy. Poza rutynowymi, seroglogicznymi metodami diagnostycznymi wysoce użytecznie jest wykonanie testu transformacji limfocytów LTT

Borelioza kleszcz

Poprawa stanu klinicznego w przypadku boreliozy następuje najczęściej powoli. Przy podejrzeniu braku skuteczności terapii lub przy wystąpieniu reinfekcji zaleca się wykonanie testu LTT Borelioza, który polega na badanie limfocytarnej odpowiedzi systemu immunologicznego na antygeny Borelli. W przypadku zastosowania skutecznego leczenia, po 4 do 6 tygodniach od rozpoczęcia terapii wynik badania LTT będzie ujemny lub wystąpi znaczny spadek wartości wskaźnika.

LTT Borelioza wskazania

  • podejrzenie rozsianej boreliozy przy niepewnych wynikach badań serologicznych, podejrzenie przetrwałej boreliozy
  • monitorowanie skutecznosci leczenia
  • podejrzenie nawrotu choroby

LTT Borelioza – jak wykonać badanie?

Z uwagi na stabilność materiału, krew na badanie LTT można pobierać jedynie we wtorki i czwartki, w określonych godzinach. Znajdź punkt pobrań w swoim mieście i sprawdź szczegóły na naszej stronie.

W celu otrzymania dokładnych informacji, prosimy kontaktować się telefonicznie z Biurem Obsługi Klienta, pod numerem 22 120 24 00. Badanie może być wykonane poza warunkami na czczo, 4-6 tygodni od zakończenia przyjmowania antybiotyków.

LTT Borelioza – badania na boreliozę

Badanie LTT Borelioza służy głównie do diagnostyki przetrwałej Boreliozy oraz monitorowania leczenia. Według oficjalnych wytycznych, przed badaniem LTT powinno się wykonać rutynowe badania diagnostyczne. W Synevo dostarczamy pełen wachlarz badań na boreliozę:

  • przeciwciała Borellia klasy IgG i IgM metodami ELISA i Western Blot
  • Borellia burgdorferi PCR (test genetyczny)
  • Test Transformacji Limfocytów – LTT
  • Badanie genetyczne kleszcza

LTT Borelioza – inne artykuły

Uwaga na kleszcza

Mamy ochotę przebywać na słońcu, w bliskości przyrody, ale pamiętajmy, że coraz częściej jesteśmy narażeni na kleszcze i spotkanie z nimi, które mogą wywołać groźne dla zdrowia choroby.

Borelioza z Lyme

Borelioza – wieloobjawowa choroba powodowana przez krętki borrelii. Sprawdź jak możesz się nią zarazić, jej objawy oraz diagnostykę.

 

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.

WAŻNE Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie aktualny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport) lub aplikację mObywatel na swoim smartfonie. Dokument ten będzie niezbędny do weryfikacji Twojej tożsamości w trakcie wizyty.

Znajdź placówki Synevo w całej Polsce


Laboratorium
Warszawa

Laboratorium
Wrocław

Laboratorium
Łódź

Laboratorium
Gdańsk

Laboratorium
Poznań

Laboratorium
Bydgoszcz

Laboratorium
Kraków

Laboratorium
Katowice