O naszej firmie

Dowiedz się więcej o naszej ofercie

Nasza firma obecna jest w największych państwach Europy, a sieć Laboratoriów Medycznych Synevo działa dziś na terenie Niemiec, Turcji, Rumunii, Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Białorusi, Bułgarii oraz Serbii. Choć tak dużo osiągnęliśmy, wciąż pamiętamy początki naszej działalności, które w Polsce sięgają 2002 roku. Największy przełom miał miejsce już trzy lata później, gdy połączyliśmy się z Nova Medical, CDL Analco, AMT Analco i Eurolab Wrocław. 30 grudnia 2013 roku doszło do kolejnego połączenia z firmą Nucleagena. To właśnie w jego wyniku powstała obecna spółka Synevo Sp. z o.o.

Gdzie działamy

W ramach Synevo w Polsce działa kilkadziesiąt laboratoriów i punktów pobrań. Można je znaleźć w województwie pomorskim, małopolskim, mazowieckim, śląskim, świętokrzyskim, dolnośląskim, łódzkim, lubelskim, lubuskiem, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Tutaj znajduje się pełna lista naszych placówek.

Co robimy

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie ogólnej i specjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej: od prostych badań diagnostycznych, aż po prowadzenie skomplikowanych projektów badań naukowych i klinicznych. Można u nas wykonać zarówno podstawowe badania krwi, jak i badania genetyczne, immunologiczne, hormonalne, a nawet unikatową diagnostykę alergologiczną z wykorzystaniem testu transformacji limfocytów.

Wspomagamy pacjentów i klinicystów w przypadkach nadwrażliwości na alergeny przemysłowe, ale również w zakresie odczynów na materiały wykorzystywane w stomatologii. Nasz dział histopatologii wykonuje wiele skomplikowanych odczynów immunochemicznych.

Pomagamy również w doborze odpowiedniego postępowania terapeutycznego w wielu typach nowotworów. Nie uciekamy od innowacyjnych metod, które nie są jeszcze ujmowane w rekomendacjach, a nasza pracownia wykonująca badania w zakresie chorób autoimmunologicznych, wykorzystując różnorodne metody, wspiera klinicystów w procesie diagnostyki i monitorowania leczenia.

Nasza jakość

Jesteśmy jedną z nielicznych firm laboratoryjnych na polskim rynku, która posiada szeroki zakres akredytacji obejmujący różne laboratoria.

Aby ujednolicić zasady postępowania, wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z wymogami normy europejskiej EN ISO 15189. Certyfikat akredytacji wydany nam przez Polskie Centrum Akredytacji posiada numer AM 002 i potwierdza zgodność systemu zarządzania Synevo z międzynarodowymi wymaganiami oraz kompetencje i jakość świadczonych usług. Akredytacja obejmuje siedem laboratoriów oraz punkty pobrań.

Wysoka jakość usług świadczonych w akredytowanych laboratoriach wyznacza standard, który utrzymywany jest we wszystkich laboratoriach medycznych Synevo.

Oto przykład certyfikatów uprawniających do prowadzenia badań, jakie posiada nasze laboratorium w Warszawie.

Nasi pracownicy

Tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez pracowników, którzy są naszym największym kapitałem i rozwijają się razem z firmą. Wielu z nich związało z Synevo swoją karierę zawodową, zaczynając od stanowiska diagnosty laboratoryjnego, następnie zostając kierownikiem jednego z laboratoriów by finalnie awansować na stanowisko dyrektora. W okresie naszej działalności kilkudziesięciu członków zespołu uzyskało tytuły specjalistów w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii. Niektórzy skończyli studia podyplomowe i MBA.

Nasza misja

Naszym celem jest krzewienie specjalistycznej wiedzy na temat badań laboratoryjnych i medycznej diagnostyki laboratoryjnej. Naszą pracą i dokonaniami chcemy przyczyniać się do rozwoju i stałego podnoszenia poziomu usług laboratoryjnych, wnosząc profesjonalne badania laboratoryjne do procesu diagnozy.

Dbamy o edukację lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i pacjentów, dla których przygotowaliśmy i udostępniliśmy system wykładów internetowych. W każdym takim wykładzie na żywo bierze udział około 200 osób, a kolejne 500 pobiera prezentacje dostępne na naszej stronie internetowej. Organizujemy również kursy dla osób specjalizujących się w diagnostyce laboratoryjnej i mikrobiologii.

Najnowsze aktualności Synevo


niedpłodność kobieca Niepłodność kobieca. Jakie są przyczyny niepłodności u kobiet? 22/10/2020 Czym jest niepłodność kobieca? Niepłodność najprościej można zdefiniować jako niemożność zajścia w ciążę przez okres co najmniej roku pomimo regularnych… Czytaj więcej
choroby serca Czym są choroby serca? 22/10/2020 Choroby serca Schorzenia dotykające układu krwionośnego, czyli zarówno serca jak i naczyń krwionośnych, są obecnie pierwszą, najczęściej występującą przyczyną zgonów… Czytaj więcej
22.10 (czwartek) – PP Miłkowskiego w Krakowie nieczynny 22/10/2020 Szanowni Państwo, 22.10.2020 (czwartek) Punkt Pobrań przy ul. Miłkowskiego 9 w Krakowie jest nieczynny. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. Czytaj więcej
22.10 (czwartek) – PP Myślenice nieczynny 22/10/2020 Szanowni Państwo, 22.10.2020 (czwartek) Punkt Pobrań przy ul. Pardyaka 14 w Myślenicach jest nieczynny. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. Czytaj więcej
rak prostaty Co to jest rak prostaty i jakie są jego objawy? 21/10/2020 Rak prostaty to nowotwór wywodzący się z tkanek nabłonkowych obecnych w gruczole krokowym, czyli właśnie prostacie. Prostata jest niewielkim narządem… Czytaj więcej
objawy koronawirusa Objawy koronawirusa SARS-CoV-2. Jakie są pierwsze objawy koronawirusa? 21/10/2020 Objawy koronawirusa Koronawirusy to obszerna grupa wirusów, w której występują liczne podgatunki. Za obecnie trwającą na świecie pandemię choroby COVID-19… Czytaj więcej

Scroll Up