Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Diagnostyka
Genetyczna i Molekularna

Postęp w rozwoju dziedzin jakimi są genetyka i biologia molekularna umożliwia obecnie precyzyjną diagnostykę wielu chorób, przyczyniając się do poprawy profilaktyki, wczesnego i szybkiego rozpoznawania oraz wyboru właściwego leczenia w dobie rozwoju medycyny personalizowanej.

Badania wykonywane metodami biologii molekularnej i cytogenetyki są dynamicznie rozwijającym się obszarem w diagnostyce laboratoryjnej, charakteryzują się bardzo wysoką czułością i specyficznością, przyczyniając się do poprawy wczesnej diagnostyki i skrócenia czasu rozpoznania przyczyny choroby na przykład w obszarze diagnostyki zakażeń, jak również do obniżenia kosztów leczenia oraz wprowadzenia wczesnej profilaktyki w przypadku chorób uwarunkowanych genetycznie.
Polegają na:
  • wykrywaniu określonego materiału genetycznego w przypadku poszukiwania wirusów, bakterii, grzybów oraz określaniu jego ilości
  • wykrywaniu określonej zmiany w materiale genetycznym predysponującej do zwiększonego ryzyka zachorowania na określone choroby uwarunkowane genetycznie (mutacje punktowe, analiza pełnej sekwencji genu/genów)
  • wykrywaniu określonej zmiany w materiale genetycznym pozwalającej na dobór zindywidualizowanej terapiiW obszarze badań cytogenetycznych na poszukiwaniu aberracji dotyczących liczby i struktury zarówno autosomów jak i chromosomów płci jako pomoc w różnicowaniu chorób uwarunkowanych tymi zmianami oraz w celu potwierdzenia rozpoznania.
W obszarze badań cytogenetycznych na poszukiwaniu aberracji dotyczących liczby i struktury zarówno autosomów jak i chromosomów płci jako pomoc w różnicowaniu chorób uwarunkowanych tymi zmianami oraz w celu potwierdzenia rozpoznania.
Badania genetyczne i molekularne wykonywane są z wykorzystaniem najnowszych metod diagnostycznych, obejmujących m.in. technikę real-time PCR, MLPA, porównawczą hybrydyzację genomową metodą mikromacierzową (aCGH), sekwencjonowanie metoda SANGERA czy też sekwencjonowanie nowej generacji (NGS)

W celu potwierdzenia jakości świadczonych przez nas usług bierzemy udział w programach zewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości European Molecular Genetics Quality Network (EMQN).

Laboratorium Synevo oferuje badania molekularne i genetyczne w czterech lokalizacjach: Łódź, Kraków, Warszawa i Wrocław z zakresu diagnostyki zakażeń oraz badań predyspozycji do rozwoju różnych jednostek chorobowych jak również wyboru terapii. We wszystkich lokalizacjach prowadzimy diagnostykę molekularną w kierunku zakażenia wirusem SARS-Cov 2

Pracownia Biologii Molekularnej Synevo Sp. z o.o. Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka ul. Fieldorfa 2 Wrocław

godziny pracy:  8:00-21:00

tel. 71 306 47 47

tel. 71 306 47 52

email: molekularna.wroclaw@synevo.pl

 Specjalizacja w zakresie diagnostyki zakażeń układu oddechowego w tym gruźlicy oraz zakażeń wirusami hepatotropowym. W najbliższych tygodniach planowane jest uruchomienie diagnostyki w kierunku zakażeniem HIV.

Pobierz informator

Pracownia Biologii Molekularnej

Laboratorium Mikrobiologiczne Łodź Synevo Sp. z o.o. ul. Krakusa 28, Łódź

godziny pracy: 7:00-20:00

tel. 42  254 31 12

tel. +48 538 554 245

email: biologia-molekularna.lodz@synevo.pl

Specjalizacja w zakresie diagnostyki zakażeń układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego oraz diagnostyki w kierunku boreliozy. W najbliższych tygodniach planowane jest uruchomienie diagnostyki w kierunku zakażenia H.pylori z jednoczesnym wykrywaniem oporności na klarytromycynę oraz diagnostyka potwierdzająca zakażenie wirusem różyczki.

Pobierz informator

Pracownia Biologii Molekularnej

Laboratorium Medyczne Synevo Kraków Synevo Sp. z o.o. ul. Balicka 35, Kraków

godziny pracy: 7:00-20:35

tel. 12 636 63 93

kom. 515 088 883

email: genetyka.krakow@synevo.pl

Specjalizacja  z zakresu genetyki człowieka, badania mające na celu identyfikację podłoża molekularnego chorób genetycznych jak i chorób nowotworowych. W najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie badań cytogenetycznych

Pobierz informator

Pracownia Biologii Molekularnej

Laboratorium Medyczne Synevo Warszawa Bielany Sp. z.o.o ul. Dzika 4, Warszawa

godziny pracy: 8:00-21:00

kom. 880-780-010; 532-545-495

email. molekularna.dzika@synevo.pl

Specjalizacja  z zakresu genetyki człowieka, badania mające na celu diagnostykę  molekularnych przyczyn zakrzepicy i niepłodności. W najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie kompleksowej diagnostyki niepłodności.

Pobierz informator