Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Sieć Laboratoriów Synevo otrzymała prestiżowy Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” oraz Wyróżnienie Nadzwyczajne „Laur Nowoczesności”.

Laboratoria Medyczne Synevo zostały docenione podczas uroczystej Gali Finałowej IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, która odbyła się 26 marca 2018 w Rezydencji Belweder Klonowa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto Dyrektor Zarządzający Spółki dr n. med. Tomasz Anyszek został uhonorowany Wyróżnieniem Nadzwyczajnym „Laur Nowoczesności”.

Certyfikat Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości to jeden z najbardziej prestiżowych na polskim rynku znaków jakości w ochronie zdrowia. Godło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” jest przyznawane podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami. Znak Jakości promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające w branży medycznej i branżach pokrewnych np. farmaceutycznej. Certyfikaty przyznaje niezależna Kapituła, w której zasiadają naukowcy najbardziej renomowanych, polskich uczelni, m.in. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” kreuje nie tylko pozytywny wizerunek marki, potwierdza jakość usług, nowoczesność
i profesjonalizm wyróżnionej placówki, ale przede wszystkim jest doskonałym narzędziem do budowania zaufania wśród pacjentów, lekarzy i współpracujących placówek” 
– mówi  dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska, Dyrektor ds. Nauki i Rozwoju Synevo i dodaje:   „W dobie dynamicznego rozwoju mediów elektronicznych i ogólnej dostępności do informacji, przekaz jaki idzie w świat jest bardzo ważny. Kontrahenci biznesowi, przedstawiciele służby zdrowia, ale także pacjenci są coraz bardziej świadomi, porównują kompetencje współpracowników, specjalistów czy placówek medycznych i korzystają z możliwości wyboru. Każdy z nas może teraz szybko sprawdzić firmę lub osobę i zdecydować z kim podjąć współpracę, u kogo się leczyć, w jakim laboratorium warto wykonać badania. Znaczenie certyfikatu potwierdzającego jakość w zakresie usług obejmujących ochronę zdrowia jest nie do przecenienia”.

Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości uzasadnia nadanie certyfikatu dla Synevo faktem, że firma od 2002rokuz sukcesem działa na europejskim rynku laboratoryjnym oferując klientom szerokie spektrum profilów badań, od alergologii przez analitykę ogólną i diagnostykę infekcji, po hematologię i mikrobiologię. Zwraca uwagę na skalę działalności (ponad 1100 zatrudnionych osób, 32 laboratoria i ponad 80 profesjonalnych punktów pobrań). W okresie certyfikacji Synevo Sp. z o.o. wykonała ponad 24 mln badań laboratoryjnych dla aż 6 mln pacjentów.

Komisja ekspercka po raz trzeci przyznała Synevo certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” uznając, że firma nie tylko utrzymała wysoką jakość oferowanych usług medycznych, ale też wzmocniła swoją markę poprzez poszerzenia portfolio badań diagnostycznych (m.in. szybkie testy z wykorzystaniem technik PCR na analizatorze GeneXpert, poszerzony panel badań alergenów igG i diagnostyki chorób uwarunkowanych genetycznie oraz chorób onkohematologicznych czy wdrożenie patologii cyfrowej). Eksperci docenili pozytywny audyt PCA dotyczący normy PN-EN ISO 15189:2013, efektywne zarządzanie firmą, kompleksowe dbanie o jakość produktu oferowanego klientowi – pacjentowi, który otrzymuje miarodajny i w pełni rzetelny wynik badania oraz stałe inwestowanie w kapitał ludzki, w tym kluczowe dla prowadzonej działalności dokształcanie kadry laboratoryjnej.

Certyfikaty „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznawane są od 2015 roku. Otrzymują je m.in. szpitale, przychodnie, praktyki lekarskie, firmy medyczne, laboratoria, stacje pogotowia ratunkowego itp. Z kolei „Laurem Nowoczesności” są nagradzane osoby zarządzające placówkami medycznymi, w których wprowadzono najbardziej zaawansowane systemy związane z jakością i które wyróżniają się na tle innych jednostek sektora branży medycznej nowoczesnością, dynamiką rozwoju, silną pozycją rynkową oraz innowacyjnością rozwiązań w zakresie organizacji, zarządzania i wdrażanych procedur medycznych.

 

 nagroda jakości synevowysoka jakość w ochronie zdrowia logonagroda Synevo jakość

Synevo – Laboratoria Medyczne

Grupa Synevo jest obecna w wielu państwach Europy, a sieć Laboratoriów Medycznych Synevo działa na terenie Niemiec, Turcji, Rumunii, Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Rosji, Bułgarii oraz Serbii.
W Polsce początki działalności firmy sięgają 2002 roku. Laboratoria Medyczne Synevo specjalizują się
w badaniach laboratoryjnych, od podstawowych badań z krwi i moczu po specjalistyczne teksty
i zaawansowane badania diagnostyczne w zakresie: alergologii, analityki ogólnej, autoimmunologii, histopatologii, badań genetycznych, biochemii i immunochemii, diagnostyki infekcji, endokrynologii, immunologii i hematologii. Laboratoria Synevo wyróżnia nie tylko szeroka oferta badań, ale też ich niezwykle wysoka jakość oraz profesjonalny zespół specjalistów w różnych dziedzinach medycznej diagnostyki laboratoryjnej.