Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil zdrowa skóra, włosy i paznokcie

Pakiety badań dopasowane do Twoich potrzeb

Profil zdrowa skóra, włosy i paznokcie


Stan naszej skóry nierozerwalnie łączy się z odzwierciedleniem stanu zdrowia całego organizmu. Na jej dobrą kondycję składają się równowaga hormonalna, wartościowa i zbilansowana dieta, odpowiedni poziom higieny oraz długości snu, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Często na wyglądzie skóry negatywnie odbijają się przewlekły stres, stosowanie używek, niedożywienie, nadmiar węglowodanów w diecie, przewlekłe choroby alergiczne i autoimmunologicznie. Tempo procesu starzenia się skóry jest niewątpliwie uwarunkowane genetycznie, ale przyspieszają go nadmierne opalanie i ekspozycja na zanieczyszczenia środowiska np. dym papierosowy.

Liczne zabiegi pielęgnacyjne i wizyty w gabinetach kosmetycznych nie dadzą efektów jeśli najpierw nie odkryjemy i wyeliminujemy przyczyny problemu. Nasz pakiet badań umożliwia kompleksową ocenę stanu zdrowia pod kątem hormonów oraz witamin odpowiedzialnych za nienaganny wygląd skóry. Jeśli obserwujesz u siebie niepokojące zmiany w kondycji skóry, którym dodatkowo towarzyszą inne objawy sugerujące zaburzenia w pracy organizmu, czas niezwłocznie rozpocząć diagnostykę, by jak najszybciej wdrożyć zmiany (modyfikacje stylu życia, suplementację, leczenie hormonalne) i cieszyć się pewnością siebie dzięki promiennemu wyglądowi.

2023 05 19 Synevo Kampania DZIEN MATKI mobile 769x735px

Kiedy należy wykonać badania?


Badania zawarte w ramach profilu zostały dobrane w celu oceny potencjalnych przyczyn zaburzeń stanu skóry skóry.

 

Kto powinien wykonać badania?


Osoby obserwujące u siebie pogorszenie wyglądu skóry:

  • suchość, łuszczenie się skóry, wypryski,
  • łojotok, trądzik, nadmierne owłosienie w nietypowych miejscach,
  • przebarwienia słoneczne, plamy,
  • przybycie dużej ilości nowych lub niepokojący wygląd znamion,
  • cellulit, rozstępy,
  • niepokojąca bladość skóry,
  • jej zaczerwienienia, odczyny uczuleniowe, wysypki.

Wymienionym wyżej symptomom mogą towarzyszyć też problemy ogólnoustrojowe, będące oznakami:

  • zaburzeń hormonalnych- uczucie zmęczenia, bezsenność i depresja, wahania masy ciała, szczególnie jej nieuzasadniony wzrost, zaburzenia miesiączkowania u kobiet, spadek libido, impotencja u mężczyzn
  • alergii – wodnisty katar, kichanie, zatkany nos, zaczerwienienie i swędzenie oczu, drapanie w gardle, ataki duszności, świszczący oddech,
  • nietolerancji i niedoborów pokarmowych – wzdęcia, odbijania, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, bóle głowy.

Odchylenia w wynikach badań mogą skłaniać ku konsultacji dermatologicznej. Lekarz może zalecić bardziej szczegółowe endokrynologiczne (hormonów tarczycy, podwzgórza/przysadki, płciowych męskich, żeńskich z kory nadnerczy i gonad), testy na alergie, uczulenia i nietolerancje pokarmowe. Konieczna może okazać się też dermatoskopowa kontrola znamion skórnych.

 

Profil zdrowa skóra, włosy i paznokcie zawiera badania


 

Estaradiol


Witamina H


TSH


FSH


Ferrytyna


Testosteron


Cynk


Witamina B12


 

Żelazo


Selen