Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil Zdrowe dziecko

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil Zdrowe dziecko


Badania profilaktyczne są jedynym sposobem upewnienia się o stanie zdrowia naszego organizmu. Czasem zdarza się, że rozwijające się choroby, w swoich początkowych stadiach nie dają żadnych dolegliwości. W takim przypadku, wykrycie nieprawidłowości w podstawowych badaniach może przyspieszyć dalszy proces diagnostyczny i rozpoczęcie leczenia, co zapobiegnie wystąpieniu przykrych powikłań.

Wczesne rozpoznanie zaburzeń stanu zdrowia jest szczególnie istotne u dzieci. Pakiet przesiewowych badań diagnostycznych „Zdrowe dziecko” umożliwia uzyskanie dokładnej informacji o fizycznej kondycji dziecka, pomaga zdiagnozować infekcje (zazwyczaj układu oddechowego), niedobory pokarmowe, czy wykluczyć choroby układu kostnego, pokarmowego, moczowego.

 

profil zdrowe dziecko

Kiedy należy wykonać badania dla dzieci?


Pakiet badań jest polecany każdemu rodzicowi, który chce się upewnić, że jego dziecko rozwija się prawidłowo. Profilaktyczna kontrola stanu zdrowia dziecka jest zalecana co najmniej raz do roku.

 

Kto powinien wykonać badania?


Każde zdrowe dziecko w celu kontroli stanu zdrowia oraz wczesnego wykrycia niedoborów pokarmowych, chorób cywilizacyjnych i przewlekłych. W przypadku nieprawidłowych wyników, może istnieć konieczność dalszej diagnostyki bądź modyfikacji stylu życia, głównie dotyczących diety i aktywności fizycznej dziecka.

Ponadto, w sytuacji występowania symptomów mogących sugerować choroby różnych narządów i układów, badania powinno wykonane mieć każde dziecko:

  • z niepokojącymi objawami z przewodu pokarmowego (takimi jak spadek apetytu, spadek masy ciała, bóle brzucha, biegunki lub zaparcia)
  • z objawami anemii, najczęściej z powodu niedoboru żelaza w diecie (bladość skóry, szybsze bicie serca, zawroty głowy, duszności)
  • z objawami infekcji układu oddechowego (bóle gardła, kaszel, gorączka)
  • z objawami infekcji układu moczowego (zmiana wyglądu, zapachu moczu, częstsze, bolesne oddawanie moczu, ból podbrzusza)
  • z podejrzeniem choroby metabolicznej, najczęściej cukrzycy (zwiększone pragnienie, apetyt przy utracie masy ciała, częste oddawanie moczu, suchość w ustach, senność)
  • z podejrzeniem infekcji pasożytniczej (nerwowość, niepokój i gwałtowność ruchowa, bezsenność, zmiana wyglądu stolca)
  • ogólnie osłabione, podatne na infekcje, mniej aktywne, ospałe, niedożywione, ze zmniejszoną tolerancją wysiłku,
  • z bólami kości, mięśni, stawów, zahamowaniem wzrostu.

Obserwacja dziecka przez rodzica jest kluczowa. Nawet niewielkie zmiany w zachowaniu, aktywności, sposobie odżywiania dziecka powinny wzmagać czujność i nie mogą pozostać lekceważone, gdyż nie zawsze potrafi ono opisać i zgłosić swoich objawów.

 

Kup profil Zdrowe dziecko online


Profil Zdrowe dziecko zawiera badania


 

Morfologia


Badanie moczu


Fosforany


Żelazo


Wapń całkowity


Fosfataza alkaliczna


Osad


Witamina D


CRP