Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Sieć laboratoriów Synevo, Forum Medycyny Laboratoryjnej oraz stowarzyszenie MedTech Polska stworzyły serwis wspierający rządowy program darmowych badań profilaktycznych “Profilaktyka 40 PLUS”. Już od 24 listopada na stronie www.profilaktyka40plus.com  wszystkie zainteresowane osoby w wieku 40+ mogą uzyskać wiedzę na temat rodzajów i specyfiki badań wchodzących w skład programu oraz znaleźć najbliższą placówkę, gdzie można je zrealizować.

Tworząc serwis wspierający rządowy program Profilaktyka 40 PLUS, w którym uczestniczymy od momentu jego uruchomienia, kierowaliśmy się wygodą osób, które będą z niego korzystać. Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie jednocześnie bazą laboratoriów wykonujących badania finansowane przez program, da możliwość szybkiego i łatwego znalezienia placówki diagnostycznej, a także dostarczy informacji na temat badań laboratoryjnych, sposobu przygotowania do nich oraz działań profilaktycznych – mówi Barbara Kopeć, przewodnicząca Forum Medycyny Laboratoryjnej Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej.

Serwis www.profilaktyka40plus.com to poza wyszukiwarką placówek także kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych swoim zdrowiem i diagnostyką. Zawiera zarówno informacje na temat programu Profilaktyka 40 PLUS, jak i opisy badań laboratoryjnych wchodzących w jego zakres wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi sposobu przygotowania do badania oraz diagnozowanymi schorzeniami. Serwis zwiera ponadto najistotniejsze informacje na temat profilaktyki najczęściej występujących chorób. Wszystko to zostało przedstawione w przystępny sposób, tak, aby jak najlepiej przybliżyć założenia programu oraz dostarczyć dodatkowej wiedzy.

W zakładce „Znajdź placówkę” zamieszczono bazę punktów pobrań realizujących badania w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS weryfikowanych przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Dzięki tym informacjom oraz geolokalizacji połączonej z interaktywną mapą można szybko i w prosty sposób znaleźć dogodną placówkę Synevo uczestniczącą w programie Profilaktyka 40 PLUS, wykonującą badania diagnostyczne.

Profilaktyka 40 PLUS to pilotażowy program badań diagnostycznych Ministerstwa Zdrowia skierowany do osób, które ukończyły 40 rok życia. Program został uruchomiony 1 lipca br. Badania można wykonać zarówno w placówkach publicznych jak i niepublicznych (np. Synevo). Niezależnie, którą z nich wybierzemy, badania w ramach tego projektu są finansowane przez NFZ.

O programie Profilaktyka 40 PLUS
Celem programu Profilaktyka 40 PLUS jest oznaczenie czynników ryzyka chorób lub wykrycie objawów na wczesnym etapie, co zgodnie z założeniami pozwoli przyspieszyć proces diagnostyczny. W pakiecie badań znajdują się testy laboratoryjne:

  • morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;
  • stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
  • stężenie glukozy we krwi;
  • próby wątrobowe: aktywność AlAT, AspAT, GGTP;
  • stężenie kreatyniny we krwi;
  • badanie ogólne moczu;
  • stężenie kwasu moczowego we krwi;
  • krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);
  • dla mężczyzn: stężenie PSA.

Podczas wizyty w punkcie pobrań Synevo, dokonany zostanie także pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI) oraz ocena miarowości rytmu serca.

Aby skorzystać z badań, należy wypełnić ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Po jej uzupełnieniu wystawiane jest e-skierowanie na pakiet badań. Po uzyskaniu e-skierowania należy zapisać się na badania w placówce Synevo.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach:
https://www.synevo.pl/40plus
https://profilaktyka40plus.com
https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/pakiet-nieodplatnych-badan-profilaktyka-40-plus