Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Program współfinansowany przez miasto Gdynia skupia się głównie na profilaktyce cukrzycy i otyłości u dzieci.  W programie wzięły udział wszystkie gdyńskie szkoły, a skorzystało z niego ponad 1400 uczniów. Przeprowadzenie kompleksowych, długookresowych działań pozwoliło nie tylko na poprawienie wyników zdrowotnych, ale i na uświadomienie problemu jakim jest nadwaga u dzieci. Dzięki temu udało się zachęcić do zmiany postaw, zarówno uczestników programu, jak i rodziców dzieci z nadwagą.

W proces zmian zostało zaangażowane całe otoczenie dzieci: rodziny, nauczycieli, dyrektorzy szkół, pracownicy stołówek szkolnych, ajenci sklepików szkolnych. Wszystko po to, by móc doprowadzić do redukcji masy ciała wśród uczestników programu oraz poprawić jakość życia każdego uczestnika.

 

Przebieg programu

Diagnoza – Badania przy użyciu ESMS prowadzone są w szkołach przez pielęgniarkę oraz osobę asystującą. Są to badania bezpieczne i nieinwazyjne.

Indywidualne spotkania ze specjalistami Medicover. Uczestnicy programu spotkali się z:

Wykonanie badań laboratoryjnych w Synevo

Zajęcia grupowe (kulinarne, sportowe)

Warsztaty edukacyjne dla rodziców/opiekunów w formie klasycznych spotkań i webinarów.

 

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży poprzez wsparcie fundacji Medicover oraz programu profilaktyki nadwagi i otyłości u dzieci. W ramach projektu wykonywaliśmy nieodpłatnie badania, takie jak:

W trakcie realizacji I oraz II edycji programu profilaktyki przeprowadziliśmy ponad 400 badań u dzieci. Cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć uczestników i życzymy dużo zdrowia, energii oraz samych sukcesów.