Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil reumatologiczny

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil reumatologiczny


Profil Twoje stawy to pakiet badań diagnostycznych umożlwiający wczesne rozpoznanie oraz przebieg choroby (jak i skuteczność zdrożonego leczenia) w przypadku wielu najczęściej występujących schorzeń stawów.

Choroby zwyrodnieniowe stawów występują bardzo częste w społeczeństwie. Częstość ich występowania rośnie wraz z wiekiem oraz z ich regularnym obciążaniem, na przykład w pracy lub podczas uprawiania sportu. Choroba zwyrodnieniowa stawów powstaje w wyniku „zużywania się” z czasem powierzchni stawowych – zamiast gładkich, dobrze dopasowanych do siebie powierzchni kości zaczynają się pojawiać chropowate, szorstkie zmiany, przez które kości „trą o siebie”, co wywołuje objawy bólowe.

Zaburzenie to może dotykać praktycznie każdego stawu w naszym organizmie – zarówno w kończynach dolnych, jak i górnych czy też kręgosłupa na całej jego długości. Choroba zwyrodnieniowa może mieć wiele przyczyn, od których zależy, jakie leczenie powinno zostać wdrożone w celu uzyskania najlepszego efektu terapeutycznego oraz powrotu pacjenta do pełnej sprawności.

profil twoje stawy

Kiedy należy wykonać Profil reumatologiczny?


Pakiet Twoje stawy zawiera badania diagnostyczne służące wykryciu we krwi badanego pacjenta markerów, czyli określonych substancji, które mogą wskazywać na źródło występowania objawów ze strony stawów. Podczas gdy objawy mogą być bardzo podobne, to przyczyny zwyrodnienia mogą być diametralnie różne – od chorób metabolicznych, takich jak dna moczanowa, przez choroby autoimmunologczine (np. RZS- czyli reumatoidalne zapalenie stawów czy też toczeń) po zapalenia wywołane przez bakterie.

 

Kto powinien wykonać Profil reumatologiczny?


Wykonaniem tego pakietu badań powinny zainteresować się wszystkie osoby, u których występują niezwiązane z żadnymi ostatnio występującymi urazami bóle stawów i inne objawy, które mogłyby wskazywać na rozpoczynający się lub już obecny proces zwyrodnieniowy tkanek stawów.

Do tych objawów należą:

  • ból podczas używania danego stawu
  • obrzęk stawu i skóry w jego okolicy
  • zaczerwienienie i zwiększone ocieplenie skóry otaczającej staw
  • sztywność stawów, która może ulegać „rozchodzeniu” – czyli przechodzi po jakimś czasie używania danego stawu, obserwowana na przykład po dłuższym czasie siedzenia na krześle
  • sztywność w kolanach
  • okresowe, bez wyraźnej przyczyny bóle stawów (popularnie określane „na zmianę pogody”)
  • ból pleców po przebudzeniu się

Badania zawarte w tym pakiecie są także użyteczne w monitorowaniu postępów leczenia rozpoznanej już wcześniej choroby oraz pozwalają na ocenę tego, czy choroba postępuje, czy też stan pacjenta poprawia się, a choroba jest w odwrocie.

Profil reumatologiczny cena | Kup badanie Profil reumatologiczny online

 

Profil reumatologiczny zawiera badania

 


 

Morfologia


CRP


ASO


Czynnik reumatoidalny


Kwas moczowy


Przeciwciała anty-CCP