Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

9 marca 2018 roku do grona placówek akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji dołączyło już siódme z kolei laboratorium Synevo. Zlokalizowane jest ono w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku (COPERNICUS Podmiot Leczniczy sp. z o.o. ).

 

Praca w laboratorium, w którym funkcjonuje system zarządzania wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania. Wdrożenie systemu oznacza przede wszystkim zmianę tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych wzorców postępowania, standaryzację, opisanie oraz dokumentowanie i doskonalenie każdego z etapów usługi laboratoryjnej – od zlecenia po wydanie sprawozdania z badań. Dlatego największą wartością jest otwarty na zmiany, wykwalifikowany personel świadomy istoty swoich obowiązków i udziału w opiece nad pacjentem.

Właśnie taki personel jest, według audytorów PCA, mocną stronną laboratoriów Synevo.

Akredytacja laboratoriów medycznych w Polsce jest procesem dobrowolnym i kosztownym. Dowodem na to, że Spółka Synevo dba o jakość świadczonych usług jest fakt, że niemal połowa z akredytowanych na zgodność z normą PN-EN ISO 15189 laboratoriów medycznych w Polsce to laboratoria Synevo.

 

Certyfikat akredytacji jest dowodem wysokiej jakości świadczonych usług, postępowania zgodnego
z obowiązującymi przepisami prawa oraz potwierdzeniem wdrożenia standardów, opisanych
w międzynarodowej normie, będących kwintesencją zasad dobrej praktyki laboratoryjnej.

Laboratorium akredytowane to laboratorium, którego kompetencje zostały sprawdzone i pozytywnie zweryfikowane przez niezależny organ, na podstawie oceny audytorów – specjalistów w ocenianych dziedzinach medycyny laboratoryjnej. Współpraca z takim podmiotem oznacza redukcję ryzyka biznesowego, a także wzrost bezpieczeństwa i zadowolenia zleceniodawcy – pacjenta i kontrahenta.

Aktualny zakres akredytacji dostępny jest na stronie www.pca.gov.pl (AM 002)