Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, która stanowi ogromny problem zdrowotny i ekonomiczny wielu krajów. W Polsce prawie 3 mln osób choruje na cukrzycę, a np. w Gdańsku co 10 mieszkaniec zmaga się z danym schorzeniem.

Dlatego Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień (GOPZiPU) opracował projekt, współfinansowany przez UE pn. “Gdański Program Profilaktyki Cukrzycy – program polityki zdrowotnej dotyczącej prewencji cukrzycy typu 2 u osób w wieku aktywności zawodowej na terenie Miasta Gdańska i Gminy Stegna”, którego głównym celem jest zmniejszenie zachorowalności na cukrzycę typu 2 mieszkańców gminy miasta Gdańsk i gminy Stegna, poprzez:

  • wczesną identyfikację osób ze stanem przedcukrzycowym oraz chorych na cukrzycę w fazie jej bezobjawowego przebiegu
  • wykonanie osobom z grupy podwyższonego ryzyka badania przesiewowego OGTT (test obciążenie glukozą) lub badania glikemii na czczo
  • podniesienie świadomości zdrowotnej oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych szczególnie u osób ze stwierdzonym na podstawie badania przesiewowego stanem przedcukrzycowym, poprzez włączenie ich do programu edukacyjnego mającego na celu zmianę nieprawidłowych nawyków behawioralnych
  • zredukowanie czynników ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 u osób będących w stanie przedcukrzycowym, dzięki ich uczestnictwu w programie edukacyjnym.

Jesteśmy dumni ze współpracy z GOPZiPU, w ramach której realizujemy testy obciążenia glukozą oraz badania poziomu glukozy na czczo. Dodatkowo od połowy marca 2021 rozpoczęliśmy wykonywanie badań serologicznych przeciwciał całkowitych anty-SARS-CoV-2 finansowanych z budżetu gminy miasta Gdańsk.
Jeśli jesteś aktywnym zawodowo mieszkańcem Gdańska lub gminy Stegna w wieku 35-64 lat, wypełnij ankietę, która pozwoli Ci sprawdzić, czy jesteś w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę w ciągu najbliższych 10 lat: https://bezcukrzycy.gdansk.pl/

Uczestnicy projektu mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań laboratoryjnych, indywidualnych konsultacji dietetyka i fizjoterapeuty, opieki lekarza i pielęgniarki oraz wielu innych korzyści.

Więcej o cukrzycy tutaj