Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych, która stanowi ogromny problem zdrowotny i ekonomiczny wielu krajów. W Polsce prawie 3 mln osób choruje na cukrzycę, a np. w Gdańsku co 10 mieszkaniec zmaga się z danym schorzeniem.

Dlatego Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień (GOPZiPU) opracował projekt, współfinansowany przez UE pn. “Gdański Program Profilaktyki Cukrzycy – program polityki zdrowotnej dotyczącej prewencji cukrzycy typu 2 u osób w wieku aktywności zawodowej na terenie Miasta Gdańska i Gminy Stegna”, którego głównym celem jest zmniejszenie zachorowalności na cukrzycę typu 2 mieszkańców gminy miasta Gdańsk i gminy Stegna, poprzez:

Jesteśmy dumni ze współpracy z GOPZiPU, w ramach której realizujemy testy obciążenia glukozą oraz badania poziomu glukozy na czczo. Dodatkowo od połowy marca 2021 rozpoczęliśmy wykonywanie badań serologicznych przeciwciał całkowitych anty-SARS-CoV-2 finansowanych z budżetu gminy miasta Gdańsk.
Jeśli jesteś aktywnym zawodowo mieszkańcem Gdańska lub gminy Stegna w wieku 35-64 lat, wypełnij ankietę, która pozwoli Ci sprawdzić, czy jesteś w grupie ryzyka zachorowania na cukrzycę w ciągu najbliższych 10 lat: https://bezcukrzycy.gdansk.pl/

Uczestnicy projektu mają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań laboratoryjnych, indywidualnych konsultacji dietetyka i fizjoterapeuty, opieki lekarza i pielęgniarki oraz wielu innych korzyści.

Więcej o cukrzycy tutaj