Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil kobieta w ciąży

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil kobieta w ciąży


U kobiet planujących ciążę, profilaktyczne testy to najlepszy sposób na upewnienie się o braku przeciwwskazań do ciąży i zapewnienie dziecku bezpieczeństwa jeszcze przed poczęciem. Wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych pozwoli na szybkie rozpoczęcie leczenia, a tym samym zadbanie o zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Natomiast u kobiet, które już są w ciąży, zidentyfikowanie w badaniach jakichkolwiek odchyleń od normy, stwarza konieczność natychmiastowej konsultacji lekarskiej i dalszej diagnostyki.

Przed okresem ciąży, bardzo ważne jest sprawdzenie ogólnego stanu organizmu kobiety, ocena odżywienia czy ryzyka chorób zwiększających ryzyko sercowo-naczyniowe. Równie istotne jest wykluczenie aktywnych bądź utajonych infekcji, szczególnie takich, które mogą powodować wczesne poronienia bądź stwarzać zagrożenie rozwoju wad wrodzonych u płodu np. wirus toksoplazmozy zwiększa ryzyko powstania wad układu nerwowego dziecka.

Już w okresie ciąży, konieczne są regularne podstawowe badania krwi (m.in. w kierunku anemii, podwyższonego poziomu glukozy) i moczu (na obecność białka czy glukozy, w kierunku infekcji układu moczowego). Oznaczenie grupy krwi przydaje się w ocenie ryzyka konfliktu serologicznego między płodem a matką i w przypadku konieczności ewentualnych transfuzji krwi. Krew powinna zostać też przebadana na przeciwciała przeciw krętkom kiły i wirusowi HIV, gdyż choroby te mogą się przenosić z matki na dziecko przez łożysko w czasie choroby. Równie ważny jest test na obecność antygenu wirusa zapalenia wątroby typu B.

To wszystko umożliwi zapobiegnięcie sytuacjom, w których doszłoby do zatrzymania lub zakłócenia rozwoju płodu, szczególnie w tak wrażliwych dla niego okresach jak pierwszy i drugi trymestr ciąży.

 

Kiedy wykonać Profil kobieta w ciąży?


Badania zawarte w ramach profilu zostały dobrane w celu oceny:

  • ogólnej kondycji zdrowotnej, ewentualnych niedoborów pokarmowych, niedokrwistości
  • funkcjonowania nerek i stanu dróg moczowych, obecności białka lub glukozy w moczu
  • ryzyka cukrzycy ciążowej
  • zakażenia pasożytem toksoplazmozy, aktywnego lub przebytego
  • ryzyka konfliktu serologicznego w zakresie grup krwi między płodem a matką
  • odporności poszczepiennej w kierunku wirusa zapalenia wątroby typu B
  • zakażenia krętkiem kiły, aktywnego lub przebytego
  • zakażenia wirusem HIV

 

Profil kobieta w ciąży – Kup online


 

 

Profil kobieta w ciąży zawiera badania


 

Morfologia krwi


Badanie moczu


Glukoza


Żelazo


Witamina B12


Antygen HBs


Osad


P-ciała p/Treponema pallidum (krętek blady)


Kreatynina


Grupa krwi


HIV


Kwas foliowy