Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.

Czy wiesz, że na cukrzycę typu 2 można zachorować przez niezdrowy styl życia, a blisko 35% osób już na nią chorych nie wie o swojej chorobie? Zacznij wakacje zdrowym akcentem – skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad specjalistów, a dowiesz się, jak chronić się przed tą groźną chorobą. W ośmiu miastach Polski przez pierwszy wakacyjny tydzień czekają bezpłatne punkty pomocy – Niebieskie Miasteczka.

Wiele osób może więc znaleźć się w grupie ryzyka (dziś na cukrzycę typu 2 cierpi blisko 3 mln Polaków!), a co gorsza – ponieważ cukrzyca typu 2 nie boli – łatwo zlekceważyć jej objawy, takie jak zwiększone pragnienie, nadmierny apetyt czy częste oddawanie moczu.  

Początek wakacji to znakomity moment na pierwszy krok w walce z cukrzycą typu 2. Przez ostatni tydzień czerwca można odwiedzić Niebieskie Miasteczko, a w nim bezpłatny punkt badań i porad, gdzie każdy chętny może skorzystać z następujących badań:

pomiar stężenia glukozy we krwi – to podstawowe badanie w kierunku cukrzycy typu 2;

pomiar ciśnienia – zbyt wysokie jest jasną wskazówką, by bardziej o siebie zadbać;

analiza składu ciała – w ramach tego badania określa się wiek biologiczny, indeks masy ciała (tzw. BMI – Body Mass Index, który pozwala określić, czy waga jest prawidłowa dla danego wzrostu) oraz proporcję między tkanką tłuszczową, a masą mięśni;
porady dietetyka – dobór diety oraz aktywności fizycznej odpowiedniej do wyników uzyskanych podczas analizy składu ciała.

Podczas ubiegłorocznego tygodnia z Niebieskimi Miasteczkami z badań i porad skorzystało blisko 3000 osób. W tym roku Niebieskie Miasteczka pojawią się w Zakopanem (23.06), Krakowie (24.06), Kielcach (25.06), Łodzi (27.06), Szczecinie (28.06), Kołobrzegu (29.06), Słupsku (30.06) i Gdyni (01.07), a badania i porady nie są ich jedyną atrakcją. Są to także przystanki liczącego 1600 km (Berlin-Gdynia i Zakopane-Gdynia) Rajdu Rowerowego Fundacji Medicover „Razem przeciwko cukrzycy typu 2” pod hasłem „Wykołuj cukrzycę zdrowym stylem życia”. Jadący w rajdzie wolontariusze z 5 krajów – wśród nich polskie paraolimpijki Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław, trzykrotne mistrzynie świata i złote medalistki z Rio 2016 w kolarstwie tandemowym oraz Ryszard Sawa, pierwszy niewidomy polski maratończyk dzielący tandem ze swoim przewodnikiem Kamilem Kuczyńskim, trzykrotnym olimpijczykiem, kolarzem torowym – spotkają się z gośćmi Niebieskich Miasteczek. Będą zachęcać ich do aktywności fizycznej – najlepszego obok odpowiedniej diety sposobu profilaktyki cukrzycy typu 2.

Zamiast usiąść przed telewizorem czy komputerem z chipsami, wybierz się na spacer do Niebieskiego Miasteczka i przejdź na zdrową stronę życia!

Chcesz śledzić przejazd rajdu i ciekawostki z trasy? Odwiedź fanpage: https://www.facebook.com/RajdRowerowyRazemPrzeciwkoCukrzycyTypu2

Organizatorem Rajdu „Razem przeciwko cukrzycy typu 2”  jest Fundacja Medicover. Laboratoria Medyczne Synevo poprowadzą Niebieskie Miasteczko na mecie rajdu w Gdyni. Akcja została objęta patronatem honorowym Prezydentów miast goszczących Niebieskie Miasteczka: Prezydenta Miasta Zakopane, Prezydenta Miasta Krakowa, Prezydenta Miasta Kielc, Prezydent Miasta Łodzi, Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Słupska, Prezydenta Miasta Kołobrzeg oraz Prezydenta Miasta Gdyni. Zapraszamy! www.synevo.pl

 

Pobierz cały tekst:Informacja_prasowa_cukrzyca_2_rajd_Medivover_Synevo_20.06.2018v2

miniatura starsza para jedzie rowerami miniatura badanie cukru z palca grupa kolarzy | Razem przeciwko cukrzycy Synevo

 

Synevo – Laboratoria Medyczne

Grupa Synevo jest obecna w wielu państwach Europy, a sieć Laboratoriów Medycznych Synevo działa na terenie Niemiec, Turcji, Rumunii, Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Rosji, Bułgarii oraz Serbii. W Polsce początki działalności firmy sięgają 2002 roku. Laboratoria Medyczne Synevo specjalizują się w badaniach laboratoryjnych, od podstawowych badań z krwi i moczu po specjalistyczne testy i zaawansowane badania diagnostyczne w zakresie: alergologii, analityki ogólnej, autoimmunologii, histopatologii, badań genetycznych, biochemii i immunochemii, diagnostyki infekcji, endokrynologii, immunologii i hematologii. Laboratoria Synevo wyróżnia nie tylko szeroka oferta badań, ale też ich niezwykle wysoka jakość oraz profesjonalny zespół specjalistów w różnych dziedzinach medycznej diagnostyki laboratoryjnej.