10 LAT SYNEVO W POLSCE. Jakość badań jest najważniejsza

Zobacz wszystkie komunikaty prasowe

Laboratoria medyczne Synevo w Polsce świętują w tym roku jubileusz 10-lecia. Ich dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez pracowników, którzy zdaniem władz firmy są jej największym kapitałem.

Na początku działalności na polskim rynku Synevo zatrudniało około 200 osób. Dzisiaj, po 10 latach, ponad 50 procent z nich nadal z nami pracuje – podkreśla z dumą dr n. med. Tomasz Anyszek, Dyrektor Zarządzający sieci laboratoriów medycznych Synevo w Polsce.

Pracownicy Synevo rozwijają się razem z firmą. Wielu z nich związało z Synevo swoją karierę zawodową, zaczynając np. od stanowiska diagnosty laboratoryjnego, by po jakimś czasie stać się kierownikiem jednego z 26 laboratoriów, a z etatu kierownika awansować na stanowisko dyrektora. W okresie ostatnich 10 lat kilkadziesiąt osób uzyskało tytuł specjalisty w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii. Są tacy, którzy skończyli studia podyplomowe i MBA.

Nasi pracownicy prowadzą wykłady w ramach kursów specjalizacyjnych dla diagnostów laboratoryjnych, prezentują swoje prace na zjazdach i konferencjach krajowych i międzynarodowych, publikują artykuły w czasopismach medycznych, takich jak np. Diagnostyka Laboratoryjna czy Ginekologia Polska – mówi Tomasz Anyszek.

Synevo dba też o edukację lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i pacjentów, dla których przygotowało i udostępniło system wykładów internetowych. W każdym takim wykładzie bierze udział „na żywo” około 200 osób, a 500 osób pobiera prezentacje dostępne na stronie internetowej www.synevo.pl. Firma organizuje również kursy dla osób specjalizujących się w diagnostyce laboratoryjnej i mikrobiologii.

W ramach sieci Synevo w Polsce działa ponad 90 placówek – laboratoriów i punktów pobrań. Można je znaleźć m.in. w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Elblągu, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim, Chojnicach.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie ogólnej i specjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej – od prostych badań diagnostycznych po prowadzenie skomplikowanych projektów badań naukowych i klinicznych. Można u nas wykonać zarówno podstawowe badania krwi, jak i badania genetyczne, immunologiczne, hormonalne, aż po unikatową diagnostykę alergologiczną z wykorzystaniem testu transformacji limfocytów – informuje dr n. med. Andrzej Marszałek, Dyrektor Medyczny Synevo. – Wspomagamy pacjentów i klinicystów w przypadkach nadwrażliwości na alergeny przemysłowe, ale również w zakresie odczynów na materiały wykorzystywane w stomatologii. Nasza histopatologia wykonuje wiele skomplikowanych odczynów immunochemicznych. Pomagamy również w doborze odpowiedniego postępowania terapeutycznego w wielu typach nowotworów. Nie uciekamy od innowacyjnych metod, które nie są jeszcze ujmowane w rekomendacjach, a nasza pracownia wykonująca badania w zakresie chorób autoimmunologicznych, wykorzystując różnorodne metody, wspiera klinicystów w procesie diagnostyki i monitorowania leczenia. Nasi pracownicy są współautorami wielu publikacji i książek (np. „Wsparcie diagnostyczne w rozpoznawaniu chorób z autoimmunizacją”, „Zakrzepica”), przygotowanych pod redakcją uznanych autorytetów w różnych dziedzinach medycyny.

Zarówno dyrekcja, jak i pracownicy Synevo przywiązują dużą wagę do jakości pracy. Aby ujednolicić zasady postępowania, wdrożono w firmie system zarządzania jakością zgodny z wymogami normy europejskiej EN ISO 15189. Certyfikat akredytacji wydany przez Polskie Centrum Akredytacji posiada numer AM 002 i potwierdza zgodność systemu zarządzania Synevo z międzynarodowymi wymaganiami oraz kompetencje i jakość świadczonych usług. Akredytacja obejmuje 7 laboratoriów oraz punkty pobrań.

Zasady, które pozwoliły uzyskać potwierdzenie kompetencji, są wdrażane we wszystkich placówkach Synevo – informuje Małgorzata Dąbrowska, Pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania . – Jednym z ważnych elementów zapewnienia jakości jest udział w programach oceny biegłości. Zarówno krajowe (np. Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej), jak i międzynarodowe, zewnętrzne firmy organizujące międzylaboratoryjne programy kontroli jakości i badania biegłości (np. Randox czy Labquality) potwierdzają certyfikatami jakość analityczną badań wykonywanych w Synevo. Chcąc utrzymać i doskonalić nasze usługi, wsłuchujemy się również w opinie naszych zleceniodawców i pacjentów. Działanie te doprowadziły m.in. do uhonorowania naszej firmy w 2015 roku certyfikatem „Wysoka jakość w ochronie zdrowia”, wydanym przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości.

Polska spółka Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych, działających również w Niemczech, Rumunii, Turcji, Gruzji, Mołdawii, Bułgarii, Serbii, Rosji, na Ukrainie i Białorusi.

Pobierz cały tekst: Synevo_10 lat

Scroll Up