Panel EUROLINE jady owadów (2 alergeny + CCD)

Dowiedz się więcej

 

Panel EUROLINE jady owadów to test alergiczny, który składa się 2 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii na jady owadów błonkoskrzydłych. W jego skład wchodzi jad pszczoły i jad osy. Umożliwia diagnostykę alergii na:

 

  • Jady owadów błonkoskrzydłych (alergia na jad pszczoły, alergia na jad osy)

 

Panel EUROLINE jady owadów dedykowany jest przede wszystkim osobom, u których wystąpiły w przeszłości silne objawy po ukąszeniu jadem pszczoły lub jadem osy. Pozytywny wynik może świadczyć o alergii na jady owadów oraz możliwości silnej reakcji alergicznej po ponownym kontakcie.

 

Lista alergenów:

  • Jad pszczoły
  • Jad osy
  • Marker CCD

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.


Znajdź placówki Synevo w całej Polsce


Laboratorium
Warszawa

Laboratorium
Wrocław

Laboratorium
Łódź

Laboratorium
Gdańsk

Laboratorium
Poznań

Laboratorium
Bydgoszcz

Laboratorium
Kraków

Laboratorium
Katowice

Scroll Up