Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.

Zestaw inhalacyjny – zwierzęta(10 alergenów)

Dowiedz się więcej

Zestaw inhalacyjny – zwierzęta(10 alergenów) to test alergiczny, który składa się 10 alergenów. Służy do diagnostyki z krwi alergii wziewnych. W jego skład wchodzi 10 alergenów wziewnych pochodzenia zwierzęcego. Umożliwia diagnostykę alergii na:

  • alergia na kota, alergia na psa, alergia na konia, alergia na świnkę morską, alergia na mysz, alergia na szczura, alergia na zwierzęta hodowlane (alergia na krowę, alergia na owcę, alergia na kozę), alergia na pióra ptaków klatkowych (alergia na Papużkę falistą, alergia na kanarka, alergia na papugę ara, alergia na Aleksandrettę obrożną, alergia na zeberkę timorską)

Do typowych objawów alergii na zwierzęta należą: łzawienie z oczu, kichanie, katar, wysypka, świąd (objawy skórne nasilają się zwykle po bezpośrednim kontakcie ze zwierzęciem), kaszel. Przewlekła nieleczona alergia może być przyczyną rozwoju astmy oskrzelowej. Naskórki zwierząt domowych należą obok roztoczy do najważniejszych alergenów całorocznych. Sama sierść nie uczula, jest jedynie wektorem przenoszącym alergeny. Alergia na kota, alergia na psa, alergia na chomika, alergia na królika oraz alergia na konia należą na najczęstszych.

Alergia na psa, alergia na kota czy alergia na królika może być leczona przez usunięcie z otoczenia źródła alergenów. Jednak w przypadku zwierząt domowych bywa to bardzo trudne ze względu na przywiązanie właścicieli. Osoby cierpiące na alergię na psa czy alergię na kota, które chcą poddać się odczulaniu, są zmuszone do całkowitej eliminacji alergenu ze środowiska, w którym przebywają. Jedynie w takim przypadku odczulanie ma sens.

Zestaw inhalacyjny – zwierzęta(10 alergenów) dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą sprawdzić, czy występujące u nich objawy alergii są spowodowane uczuleniem na sierść, naskórek oraz pióra, zarówno zwierząt hodowlanych, jak i domowych.

Lista alergenów:

  • Kot
  • Pies
  • Koń
  • Świnka morska
  • Mysz
  • Szczur
  • Królik
  • Chomik
  • Mix sierści (krowa, owca, koza)
  • Mix piór (papużka falista, kanarek, papuga ara, aleksandretta obrożna, zeberka timorska)
  • Marker CCD

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.

WAŻNE Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie aktualny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport) lub aplikację mObywatel na swoim smartfonie. Dokument ten będzie niezbędny do weryfikacji Twojej tożsamości w trakcie wizyty.

Znajdź placówki Synevo w całej Polsce


Laboratorium
Warszawa

Laboratorium
Wrocław

Laboratorium
Łódź

Laboratorium
Gdańsk

Laboratorium
Poznań

Laboratorium
Bydgoszcz

Laboratorium
Kraków

Laboratorium
Katowice