Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil podstawowy

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil podstawowy


Profil podstawowy to pakiet badań krwi i moczu, które mają na celu ogólną ocenę stanu zdrowia i umożliwiają uzyskanie „przeglądu” działania większości układów organizmu.

Wiele chorób nie posiada gwałtownego początku. Często objawy nie są widoczne i odczuwalne aż do momentu w którym postęp schorzenia jest naprawdę zaawansowany. Dlatego niezwykle ważne jest pamiętanie o regularnej profilaktyce, czyli wykonywaniu badań w celu zapobiegania chorobom, poprzez odpowiednio wczesny wykrywanie pierwszych ich oznak, na przykład w postaci specyficznych wskaźników we krwi.

Tego typu badania najlepiej wykonywać co najmniej raz do roku, ponieważ nawet przy dobrym samopoczuciu pacjenta choroba może być w trakcie rozwijania pierwszych objawów, których uniknięcie i wyleczenie będzie możliwe przy odpowiednio wcześnie podjętym leczeniu.

 

profil podstawowy

Kiedy należy wykonać badania?


Badania zawarte w profilu podstawowym można wykonać w każdym wieku, ponieważ znaczna ilość schorzeń może występować niezależnie od starzenia się organizmu czy też od czynników środowiskowych. Profil podstawowy jest także bardzo przydatny, jeżeli u pacjenta występuje ogólne pogorszenie samopoczucia bez jasno zaznaczonych objawów klinicznych oraz inne symptomy niespecyficzne.

 

Kto powinien wykonać badania?


Poza regularnym wykonywaniem badań zawartych w profilu podstawowym przez każdego człowieka, nad wykonywaniem ich częściej powinny zastanowić się osoby, których styl życia predysponuje do występowania wielu chorób, szczególnie tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Są to osoby z nieprawidłową dietą, zaburzeniami masy ciała, palące papierosy oraz nadużywające alkoholu. Wiele stosowanych leków także może, w ramach działania swoich efektów ubocznych, wywoływać zaburzenia funkcjonowania wielu narządów, które to także mogą zostać wykryte przez badania profilu podstawowego.

 

Kup profil podstawowy online


 

 

 

Profil podstawowy zawiera badania


 

Morfologia


OB


Badanie moczu


Glukoza


Cholesterol całkowity


Trójglicerydy


Kwas moczowy


Kreatynina


AST


ALT