Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine
Happy mature latin business man standing in office arms crossed looking away.

Profil 40-latka

Spis treści

Profil 40-latka to zestaw badań laboratoryjnych oferujący szeroki przegląd parametrów wskazujących na poprawne funkcjonowanie całego organizmu.  Dzięki temu pakietowi pacjent nie musi się zastanawiać, jakie badania wykonać w wieku 40 lat. i Z jednej próbki krwi otrzymuje kompleksowe wyniki  aż 13. testów laboratoryjnych, które stanowią podstawę do dalszej diagnostyki lub wdrożenia właściwego leczenia.

Dlaczego badania krwi dla mężczyzn w wieku 40 lat są ważne?

Wykonywanie przesiewowych badań, czyli mających na celu odpowiednio wczesne wykrycie chorób, wraz z wiekiem jest coraz bardziej potrzebne. Jak wynika z danych urzędu statystycznego Unii Europejskiej (Eurostat)*, średnia lat zdrowego życia polskich mężczyzn to zaledwie 60.3 – dla porównania, wśród Szwedów wynosi ona aż 72.8. To wynik, który można poprawić indywidualnie, wykonując przesiewowe badania krwi dedykowane dla 40-letnich mężczyzn.

Wiele chorób ujawnia się dopiero z wiekiem. Niektóre pojawiają się w pewnym sensie samoistnie, wynikając po prostu z procesów starzenia się organizmu. Mogą zacząć występować objawy, które dotychczas nie były zauważalne. Pakiet badań 40-latka umożliwia wykonanie „przeglądu” wszystkich najbardziej istotnych dla mężczyzn parametrów , a także kontrolę ogólnego stanu zdrowia. Nasze kompleksowe badanie krwi dla mężczyzn to pobranie tylko jednej próbki krwi – zaledwie kilka minut, które może przełożyć się na lata lepszego życia.

Kto powinien wykonać Profil 40-latka?

Profil 40-latka powinien wykonać praktycznie każdy świadomy swojego zdrowia 40-letni mężczyzna. Zaleca się wykonywanie takiego pakietu profilaktycznie raz do roku.

Szczególne zalecenia do wykonania badań krwi dla mężczyzn w wieku 40 lat

Nasze badania warto regularnie wykonywać szczególnie, gdy występują czynniki ryzyka, lub też tak zwane „czynniki obciążające”, czyli:

  • otyłość,
  • palenie tytoniu,
  • brak aktywności fizycznej,
  • niewłaściwa dieta, bogata w cukry i tłuszcze,
  • narażenie na duże ilości stresu, np. w miejscu pracy,
  • nadużywanie alkoholu.

Badania zawarte w pakiecie Profil 40-latka mogą okazać się pomocne w sytuacji, kiedy wystąpią niepokojące objawy ogólne, takie jak np.:

  • uogólnione gorsze samopoczucie,
  • pogorszenie nastroju psychicznego,
  • ciągłe uczucie zmęczenia,
  • bezsenność,
  • większa nerwowość,
  • bóle w klatce piersiowej,
  • zwiększone parcie na mocz,
  • trudności z oddawaniem moczu,
  • zaburzenia erekcji i spadek libido,
  • ból w nadbrzuszu po posiłku,
  • trudności z koncentracją.

Wszystkie niepokojące objawy o niemalejącym nasileniu zawsze należy konsultować z lekarzem. Jeśli w wynikach badań okaże się, że normy niektórych parametrów są nieprawidłowe, należy ustalić z nim dalsze postępowanie diagnostyczne mające na celu ustalenie przyczyn tych nieprawidłowości. Umożliwia ono również zaplanowanie procesu leczniczego mającego na celu wyeliminowanie ich.

Profil 40-latka – Kup online

* https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/ddn-20220613-1

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.

WAŻNE Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie aktualny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport) lub aplikację mObywatel na swoim smartfonie. Dokument ten będzie niezbędny do weryfikacji Twojej tożsamości w trakcie wizyty.