Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine
Happy mature latin business man standing in office arms crossed looking away.

Profil 40-latka

Spis treści

Profil 40-latka to zestaw badań laboratoryjnych oferujący szeroki przegląd parametrów wskazujących na poprawne funkcjonowanie całego organizmu.  Dzięki temu pakietowi pacjent nie musi się zastanawiać, jakie badania wykonać w wieku 40 lat. i Z jednej próbki krwi otrzymuje kompleksowe wyniki  aż 13. testów laboratoryjnych, które stanowią podstawę do dalszej diagnostyki lub wdrożenia właściwego leczenia.

Dlaczego badania krwi dla mężczyzn w wieku 40 lat są ważne?

Wykonywanie przesiewowych badań, czyli mających na celu odpowiednio wczesne wykrycie chorób, wraz z wiekiem jest coraz bardziej potrzebne. Jak wynika z danych urzędu statystycznego Unii Europejskiej (Eurostat)*, średnia lat zdrowego życia polskich mężczyzn to zaledwie 60.3 – dla porównania, wśród Szwedów wynosi ona aż 72.8. To wynik, który można poprawić indywidualnie, wykonując przesiewowe badania krwi dedykowane dla 40-letnich mężczyzn.

Wiele chorób ujawnia się dopiero z wiekiem. Niektóre pojawiają się w pewnym sensie samoistnie, wynikając po prostu z procesów starzenia się organizmu. Mogą zacząć występować objawy, które dotychczas nie były zauważalne. Pakiet badań 40-latka umożliwia wykonanie „przeglądu” wszystkich najbardziej istotnych dla mężczyzn parametrów , a także kontrolę ogólnego stanu zdrowia. Nasze kompleksowe badanie krwi dla mężczyzn to pobranie tylko jednej próbki krwi – zaledwie kilka minut, które może przełożyć się na lata lepszego życia.

Kto powinien wykonać Profil 40-latka?

Profil 40-latka powinien wykonać praktycznie każdy świadomy swojego zdrowia 40-letni mężczyzna. Zaleca się wykonywanie takiego pakietu profilaktycznie raz do roku.

Szczególne zalecenia do wykonania badań krwi dla mężczyzn w wieku 40 lat

Nasze badania warto regularnie wykonywać szczególnie, gdy występują czynniki ryzyka, lub też tak zwane „czynniki obciążające”, czyli:

 • otyłość,
 • palenie tytoniu,
 • brak aktywności fizycznej,
 • niewłaściwa dieta, bogata w cukry i tłuszcze,
 • narażenie na duże ilości stresu, np. w miejscu pracy,
 • nadużywanie alkoholu.

Badania zawarte w pakiecie Profil 40-latka mogą okazać się pomocne w sytuacji, kiedy wystąpią niepokojące objawy ogólne, takie jak np.:

 • uogólnione gorsze samopoczucie,
 • pogorszenie nastroju psychicznego,
 • ciągłe uczucie zmęczenia,
 • bezsenność,
 • większa nerwowość,
 • bóle w klatce piersiowej,
 • zwiększone parcie na mocz,
 • trudności z oddawaniem moczu,
 • zaburzenia erekcji i spadek libido,
 • ból w nadbrzuszu po posiłku,
 • trudności z koncentracją.

Wszystkie niepokojące objawy o niemalejącym nasileniu zawsze należy konsultować z lekarzem. Jeśli w wynikach badań okaże się, że normy niektórych parametrów są nieprawidłowe, należy ustalić z nim dalsze postępowanie diagnostyczne mające na celu ustalenie przyczyn tych nieprawidłowości. Umożliwia ono również zaplanowanie procesu leczniczego mającego na celu wyeliminowanie ich.

Profil 40-latka – Kup online

* https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/ddn-20220613-1

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Badanie krwi | jak się przygotować?

Materiał na badanie krwi powinno się pobierać na czczo, czyli z zachowaniem 8 – 12 godzinnej przerwy od czasu ostatniego posiłku. Zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane przyjęciem posiłku są trudne do przewidzenia, a uzyskane wartości interpretuje się wobec wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.

W dniu poprzedzającym badanie krwi należy unikać obfitych i tłustych posiłków oraz spożywania alkoholu.

W dniu badania

Bezpośrednio przed badaniem krwi dozwolone jest wypicie niewielkiej ilości wody.

Podobnie pora dnia może mieć wpływ na wiarygodność wyników badań. Zaleca się, pobieranie krwi w godzinach porannych (7:00 – 10:00). Jeżeli krew zostanie pobrana o innej porze dnia,  należy wziąć to pod uwagę interpretując uzyskane wyniki badań.

Bezpośrednio przed pobraniem wskazany jest 15 minutowy odpoczynek.

Badanie krwi a przyjmowane leki

W miarę możliwości badanie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków, taką decyzję należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Zawsze należy poinformować personel pobierający krew o przyjmowanych lekach, suplementach, preparatach ziołowych – zostanie to odnotowane podczas rejestracji.