Ceny badań w sklepie internetowym są 15% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

flaga ukrainy#standwithUkraine

Profil Czterdziestolatki

Pakiet badań dopasowany do Twoich potrzeb

Profil Czterdziestolatki


Wyrazem troski o stan zdrowia naszego organizmu są nie tylko zdrowy styl życia, właściwe odżywianie i aktywność fizyczna, ale także regularne badania kontrolne. Po 40 roku życia, w wyniku fizjologicznych zmian związanych z procesem starzenia, prędkość niektórych procesów metabolicznych zwalnia, co pociąga za sobą wiele konsekwencji.

Często sami przez długoletnie życie w stresie, błędy dietetyczne, stosowanie używek, brak należytego poziomu aktywności fizycznej oraz długości snu, przyczyniamy się do rozwoju typowych chorób cywilizacyjnych, ale również przewlekłych procesów zapalnych.

Szczególnie u kobiet po 40 roku życia, na skutek stopniowego wygaszania czynności układu rozrodczego i spadku poziomu żeńskich hormonów płciowych, może pojawić się wiele przykrych objawów i chorób zmniejszających komfort życia.

Okresowa kontrola stanu zdrowia kobiety po 40 roku życia jest niezbędna, by upewnić się o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a w razie wykrycia nieprawidłowości w badaniach, szybko zareagować.

profil 40 latki

 

Kiedy wykonać Profil Czterdziestolatki?


Badania zawarte w pakiecie zostały dobrane w celu oceny:

Zadbaj o siebie – kup Profil Czterdziestolatki online


 

Kto powinien wykonać Profil Czterdziestolatki?


Każda zdrowa kobieta po 40 roku życia – w celu profilaktycznej kontroli stanu zdrowia powinna wykonać pakiet badań co najmniej raz do roku. Wczesne wykrycie nieprawidłowości w badaniach, nawet przy braku objawów chorobowych, może uchronić przed przykrymi powikłaniami w przyszłości.

Ponadto, w sytuacji występowania symptomów mogących sugerować choroby różnych narządów i układów, badania powinno wykonane mieć każda kobieta:

  • z objawami chorób tarczycy (nadczynności – biegunki, drażliwość, drżenia mięśniowe, kołotania serca, chudnięcie, osłabienie siły mięśniowej; niedoczynności – zaparcia, senność, łamliwe włosy, sucha skóra, puchnięcie, przybieranie na wadze)
  • z objawami anemii, najczęściej z powodu niedoborów pokarmowych w diecie (bladość skóry, szybsze bicie serca, zawroty głowy, duszności)
  • z objawami infekcji w organizmie (gorączka, zmęczenie, bóle kostno-stawowe, problemy żołądkowe, katar i kaszel, bolesne oddawanie moczu, ból podbrzusza)
  • z objawami chorób zapalnych przewodu pokarmowego (zmiana rytmu wypróżnień, spadek apetytu, spadek masy ciała, bóle brzucha)
  • z objawami chorób reumatycznych (ból i obrzęk stawów, ich deformacje i ograniczenie ruchomości, przewlekłe bóle krzyża)

Profil Czterdziestolatki zawiera badania


Badanie TSH


Morfologia krwi


Kreatynina


Badanie moczu


Glukoza


Cholesterol całkowity


Cholesterol HDL


Cholesterol LDL


Trójglicerydy


Kwas moczowy


Fibrynogen


Magnez


FSH