Profil Czterdziestolatki
Wyrazem troski o stan zdrowia naszego organizmu są nie tylko zdrowy styl życia, właściwe odżywianie i aktywność fizyczna, ale także regularne badania kontrolne. Po 40 roku życia, w wyniku fizjologicznych zmian związanych z procesem starzenia, prędkość niektórych procesów metabolicznych zwalnia, co pociąga za sobą wiele konsekwencji.
Często sami przez długoletnie życie w stresie, błędy dietetyczne, stosowanie używek, brak należytego poziomu aktywności fizycznej oraz długości snu, przyczyniamy się do rozwoju typowych chorób cywilizacyjnych, ale również przewlekłych procesów zapalnych.
Szczególnie u kobiet po 40 roku życia, na skutek stopniowego wygaszania czynności układu rozrodczego i spadku poziomu żeńskich hormonów płciowych, może pojawić się wiele przykrych objawów i chorób zmniejszających komfort życia.
Okresowa kontrola stanu zdrowia kobiety po 40 roku życia jest niezbędna, by upewnić się o prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a w razie wykrycia nieprawidłowości w badaniach, szybko zareagować.
Kiedy wykonać Profil Czterdziestolatki?
Badania zawarte w pakiecie zostały dobrane w celu oceny:
- ogólnego stanu zdrowia (pełna morfologia krwi)
- funkcjonowania nerek (badanie ogólne moczu)
- ryzyka chorób tarczycy (badanie TSH)
- ryzyka chorób sercowo-naczyniowych (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)
- ryzyka cukrzycy, stanów przedcukrzycowych (glukoza)
- ryzyka dny moczanowej (kwas moczowy)
- zaburzeń krzepnięcia (fibrynogen)
- stanu żeńskiej gospodarki hormonalnej (FSH).
Zadbaj o siebie – kup Profil Czterdziestolatki online
Kto powinien wykonać Profil Czterdziestolatki?
Każda zdrowa kobieta po 40 roku życia – w celu profilaktycznej kontroli stanu zdrowia powinna wykonać pakiet badań co najmniej raz do roku. Wczesne wykrycie nieprawidłowości w badaniach, nawet przy braku objawów chorobowych, może uchronić przed przykrymi powikłaniami w przyszłości.
Ponadto, w sytuacji występowania symptomów mogących sugerować choroby różnych narządów i układów, badania powinno wykonane mieć każda kobieta:
- z objawami chorób tarczycy (nadczynności – biegunki, drażliwość, drżenia mięśniowe, kołotania serca, chudnięcie, osłabienie siły mięśniowej; niedoczynności – zaparcia, senność, łamliwe włosy, sucha skóra, puchnięcie, przybieranie na wadze)
- z objawami anemii, najczęściej z powodu niedoborów pokarmowych w diecie (bladość skóry, szybsze bicie serca, zawroty głowy, duszności)
- z objawami infekcji w organizmie (gorączka, zmęczenie, bóle kostno-stawowe, problemy żołądkowe, katar i kaszel, bolesne oddawanie moczu, ból podbrzusza)
- z objawami chorób zapalnych przewodu pokarmowego (zmiana rytmu wypróżnień, spadek apetytu, spadek masy ciała, bóle brzucha)
- z objawami chorób reumatycznych (ból i obrzęk stawów, ich deformacje i ograniczenie ruchomości, przewlekłe bóle krzyża)