Ceny badań w sklepie internetowym są 10% niższe od cen w Punktach Pobrań – KUP ONLINE

Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.
flaga ukrainy#standwithUkraine

Nutrifit

Dowiedz się więcej

Czym jest badanie Nutrifit?

Badanie Nutrifit to genetyczny test predyspozycji żywieniowych pozwalający sprawdzić, jakie człowiek ma indywidualne skłonności do trawienia i jak reaguje na procesy związane z jedzeniem, w celu umożliwienia dobrania najbardziej skutecznej i odpowiedniej dla każdego indywidualnej diety.

Każdy z nas posiada inny kod DNA, a co za tym idzie różnią się nasze cechy osobnicze, takie jak :

  • wzrost,
  • wygląd,
  • kolor oczu i włosów.

Jedną z różnic są także indywidualne predyspozycje dietetyczne, które sprawiają, że niektórzy nie mają żadnych problemów z własną masą ciała, podczas gdy inni muszą walczyć o każdy kilogram „na minusie”. Badanie Nutrifit ocenia indywidualne predyspozycje każdego człowieka, co stanowi wielkie ułatwienie podczas odpowiedzialnego planowania diety, która szybko umożliwi osiągnięcie przez pacjenta pożądanych efektów.

Kiedy należy wykonać badanie Nutrifit?

Badanie Nutrifit bywa niezwykle przydatne, zarówno dla osób które chcą schudnąć jak i dla tych, które zadowolone są ze swojej wagi, a jedynie zależy im na bardziej odpowiedzialnym, zdrowszym odżywianiu się, które będzie precyzyjnie dopasowane do ich osobistego zapotrzebowania. Dzięki analizie materiału genetycznego możliwe jest dobranie składników odżywczych w takich ilościach i proporcjach, które zapewnią 100% zaspokojenia potrzeb organizmu oraz najbardziej wydajne i skuteczne przetwarzanie ich podczas procesów trawienia.

Test Nutrifit ocenia zdolności organizmu w zakresie przetwarzania, trawienia i wchłaniania tłuszczy, węglowodanów (cukrów) oraz białek. Wszystkie te związki są niezbędne do poprawnego funkcjonowania ludzkiego ciała, jednak każda osoba wykazuje inny stopień zapotrzebowania na każde z nich.

Nutrifit cena | Kup badanie online

Kto powinien wykonać badanie Nutrifit?

Poza osobami planującymi redukcję masy ciała badanie Nutrifit jest polecane również wszystkim osobom, które borykają się z nietolerancjami pokarmowymi, takimi jak na przykład nietolerancja laktozy. Predyspozycje do występowania tej jednostki chorobowej znajdują się w materiale genetycznym, a co za tym idzie możliwe jest ich wykrycie podczas wykonywania badania Nutrifit. Do objawów nietolerancji pokarmowej, które mogą występować u pacjenta po spożyciu określonych pokarmów, należą:

  • wzdęcia
  • bóle brzucha
  • biegunka
  • wysypka skórna
  • ogólne pogorszenie samopoczucia i dyskomfort

Najbardziej skutecznym leczeniem tego typu zaburzeń jest eliminacja z diety pokarmu będącego ich przyczyną. Często jednak należy go zastąpić innym, który będzie pokrywał zapotrzebowanie organizmu na makro i mikroskładniki w danym zakresie.

 

Sprawdź jak przygotować się do badania:


Pobranie wymazu z gardła

Na pobranie wymazu z gardła należy zgłosić się  do punktu pobrań na czczo lub minimum 3 godziny po spożyciu ostatniego posiłku.

Przed badaniem nie  należy myć zębów, nie można stosować płynów do płukania jamy ustnej oraz tabletek do ssania.

WAŻNE Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie aktualny dokument tożsamości (np. dowód osobisty, paszport) lub aplikację mObywatel na swoim smartfonie. Dokument ten będzie niezbędny do weryfikacji Twojej tożsamości w trakcie wizyty.

Znajdź placówki Synevo w całej Polsce


Laboratorium
Warszawa

Laboratorium
Wrocław

Laboratorium
Łódź

Laboratorium
Gdańsk

Laboratorium
Poznań

Laboratorium
Bydgoszcz

Laboratorium
Kraków

Laboratorium
Katowice